Follow us on Facebook
Twitter
Current Students
Prospective Students
Faculty & Staff
Alumni
EmailEmail  PrintPrint  a a a

TU announces 2019 graduates

Congratulations to the following students who graduated from Thomas University during its 64th Commencement on Saturday, May 11, 2019. To view Commencement photos, click here.

ALABAMA

 

Eufala, Alabama

Shardae M. Nunnally-Griggs, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Fyffe, Alabama

Joshua Allen Wilson, Associate of Science in Law Enforcement

 

ARIZONA

 

Sierra Vista, Arizona

Arianna P. Anderson, Bachelor of Science in Psychology

 

CALIFORNIA

 

Chula Vista, California

Juan P. Robles, Bachelor of Science in Business Administration

 

Littlerock, California

Kylie Nicole Rawlins, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

 

Wilton, California

Stacy Hatsumi Miller, Master of Business Administration              

 

Woodland, California

Jose E. Garcia, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling     

 

CONNECTICUT

 

Bethel, Connecticut

Genevieve Courtney, Bachelor of Science in Business Administration

 

Fairfield, Connecticut

Samuel Valencia, Bachelor of Science in Business Administration

 

FLORIDA

 

Aventura, Florida

Antoine D. Akoure Davain, Bachelor of Science in Business Administration

 

Bartow, Florida

Lauren M. West, Bachelor of Arts in Interdisciplinary Studies

 

Blountstown, Florida

Jordan Nicole Griffin, Master of Business Administration

 

Bristol, Florida

Karleigh D. Sellers, Bachelor of Science in Psychology

Jacob W. Reed, Master of Education in Secondary Mathematics    

 

Clermont, Florida

Shelby T. Stephens, Bachelor of Science in Biology (Cum Laude)

 

Crawfordville, Florida

Keefer A. Beaty, Bachelor of Science in Business Administration

Brandon Hines Geiger, Bachelor of Science in Biology (Cum Laude)

 

Cross City, Florida

Delena S. White, Bachelor of Science in Business Administration

 

Eustis, Florida

Jared L. Corbitt, Bachelor of Science in Criminal Justice

 

Fort Meyers, Florida  

Shantel Lashay Chapman, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Havana, Florida

Willie Ma Atkinson-Smith, Bachelor of Social Work

 

Inverness, Florida

Chelby C. Lawler, Bachelor of Science in Psychology (Cum Laude)

 

Jacksonville, Florida

Kevin D. Bohr, Bachelor of Science in Criminal Justice (Magna Cum Laude)

Johnell R. Ginnie, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

Matthew W. Lasonde, Bachelor of Science in Rehabilitation Studies (Magna Cum Laude)

Carson G. Minor, Bachelor of Science in Nursing (Cum Laude)

Kiana Ocasio-Molina, Bachelor of Science in Criminal Justice (Cum Laude)

Wyatt Alan Petrey, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies (Cum Laude)

           

Jasper, Florida

 Jacqueline Hope Smith, Bachelor of Science in Nursing

 

Kissimmee, Florida

Jeleah V. Nunez, Bachelor of Science in Biology (Magna Cum Laude)

 

Lakeland, Florida

Dante DiSipio, Bachelor of Science in Biology (Magna Cum Laude)

 

Live Oak, Florida

Leonel Alvarez-Villalobos, Bachelor of Science in Psychology

 

Longwood, Florida

Micah A. Garvin, Bachelor of Science in Psychology

 

Madison, Florida

Sharon K. Ortega, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Marianna, Florida

Jerodd Blount, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

 

Mayo, Florida

Aron I. Wimberly, Bachelor of Science in Psychology (Cum Laude)

 

Melbourne, Florida

Kara Lockwood Houston, Bachelor of Science in Rehabilitation Studies (Magna Cum Laude)

 

Newberry, Florida

Brian Conrad Stockman, Bachelor of Science in Business Administration

 

Ocala, Florida

Jamie L. Haught, Bachelor of Science in Biology

 

Orange Park, Florida

Mallory Jarriel, Bachelor of Science in Psychology

 

Pensacola, Florida

Philip T. McPherson, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

 

Perry, Florida

Kaysha Upshaw, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

 

Quincy, Florida

Twyla Peoples, Master of Business Administration

 

Seminole, Florida

Gabrielle A. Buxbaum, Bachelor of Science in Psychology

Megan M. Withrow, Bachelor of Science in Psychology

 

Sneads, Florida

Alaynah Jordan Weiss, Bachelor of Science in Biology (Magna Cum Laude)

 

Tallahassee, Florida

Raven Anderson, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

Dulcie C. Barbaree, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Joshua L. Barrett, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

Andrea Belcher, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Mariah Lee Boone, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Brittany Brearley, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

LaMonica J. Butler, Master of Education in Curriculum and Instruction

Angela Dawn Clark, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Glynn Rachel Cunningham, Master of Education in Early Childhood Education

Shireka Davis, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Alain De La Paz, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Jennifer Desire, Master of Education in Curriculum and Instruction

Forrest A. Freeland, Bachelor of Science in Biology (Magna Cum Laude)

Denise Gonzalez, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

Shana Umeko James, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

Kayla Michele Jefferson, Bachelor of Social Work

Manoucheca Jules, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Mark Ryan Lescher, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

Marcia Mason, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Kathleen E. McClenny, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies (Magna Cum Laude)

Phelecia Renae Mercer, Bachelor of Science in Nursing (Cum Laude)

Mikayla Monique Murray, Bachelor of Social Work

Ryen Pagel, Master of Science in Nursing

Sierra B. Robinson, Bachelor of Science in Business Administration

Daniel B. Spitler, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Latoya Stevens, Bachelor of Social Work

Stephanie Terry, Master of Education in Curriculum and Instruction

Camille V. Turner-Bragdon, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Joy M. Williams, Master of Science in Nursing

 

Tampa, Florida

Jonathan Lopez, Master of Business Administration

 

Valparaiso, Florida

Rebekah Grace Davis, Bachelor of Science in Nursing

 

GEORGIA

 

Acworth, Georgia

Jennifer Fortney, Education Specialist in Teacher Leadership

Kandi L. Tutterow, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Adel, Georgia

Marki L. Meders, Master of Education in Early Childhood Education

 

Albany, Georgia

Tamerat H. Abose, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Abel C. Gutema, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

David A. Hamilton, Bachelor of Science in Criminal Justice (Magna Cum Laude)

Courtney L. Hillery, Education Specialist in Teacher Leadership

Alonzo R. Ingram, Bachelor of Science in Criminal Justice

Carolyn M. Mansfield, Education Specialist in Teacher Leadership

Kelvin L. Mathis, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Samantha Mecole Richardson, Associate of Science in Law Enforcement

Ivy P. Singleton, Bachelor of Science in Biology (Magna Cum Laude)

Lakila L. Smith, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

LaShaunda V. Washington, Education Specialist in Teacher Leadership

Shannon N. Williams, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Alma, Georgia

Kristen S. Johnson, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Alpharetta, Georgia

Jeffrey M. Glass, Education Specialist in Teacher Leadership

Marshall Southard, Associate of Science in Law Enforcement

Karen E. Vaught, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Aragon, Georgia

Joshua Andrews, Bachelor of Science in Criminal Justice

 

Athens, Georgia                     

Catherine A. Shinholser, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Atlanta, Georgia

Jesse M. Alexander, Master of Education in Teacher Leadership

Nicole Hayden, Master of Education Teacher Leadership

Kyesha McCrary, Master of Education in Curriculum and Instruction

Courtney D. Moultrie, Master of Education in Middle Grades Language Arts

Tse Nebyat, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science    

Szatari Nelson, Master of Education in Teacher Leadership

Ashley K. Register, Bachelor of Science in Rehabilitation Studies

Diana N. Simmons, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Attapulgus, Georgia

Marvin G. Knight, Associate of Science in Law Enforcement

 

Auburn, Georgia

Jordynn Brown, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Austell, Georgia

Tonia N. Stubbs, Master of Education in Early Childhood Education

 

Bainbridge, Georgia

Melissa E. Benton, Master of Education in Teacher Leadership

Victoria Cay, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Summa Cum Laude)

Megan F. McRae, Master of Education in Early Childhood Education

Jennifer D. Powell, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

Jennifer C. Stewart, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Rosemary Wilcox, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Summa Cum Laude)

 

Blackshear, Georgia

Theresa Clements, Master of Education in Curriculum and Instruction

Melissa M. Hughes, Master of Education in Curriculum and Instruction

Ansley D. Watley, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Bonaire, Georgia

Chaquita Jackson Riggins, Bachelor of Science in Criminal Justice

Stephanie K. Windon, Master of Education in Teacher Leadership

 

Boston, Georgia

Abigail L. Barwick, Bachelor of Science in Business Administration (Summa Cum Laude)

X'andria S. Green, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

 

Bristol, Georgia

Katie Burford. Master of Education in Curriculum and Instruction

James A. Morris, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Brooklet, Georgia

Kristin M. Martin, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Buena Vista, Georgia

Marcus T. Miller, Bachelor of Science in Middle Grades Mathematics (Magna Cum Laude)

 

Buford, Georgia

Douglas C. Alexander, Education Specialist in Teacher Leadership

Megan A. Rainwater, Master of Education in Teacher Leadership

 

Cairo, Georgia

Lynlee G. Barrett, Education Specialist in Teacher Leadership

Melissa C. Butler, Master of Education in Curriculum and Instruction

Candace M. Childs, Education Specialist in Teacher Leadership

Karrie M. Cliett Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Rose J. Coleman, Education Specialist in Teacher Leadership

Alice Marie Hayward, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Cum Laude)

Antwon S. Jolly, Bachelor of Arts in Humanities

Jennifer B. McClenny, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Roger J. Pierce, Master of Science in Nursing

Joshua S. Sallinger, Associate of Arts in Liberal Studies

Kayla Michelle Starling, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Kelsey Taylor, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

Casey A. Usery, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Summa Cum Laude)

Lori Evelyn Walker, Master of Education in Early Childhood Education

Keyante L. Walton, Master of Science in Nursing   

 

Calhoun, Georgia

Sara Jane Smith, Bachelor of Science in Biomedical Science (Cum Laude)

 

Camilla, Georgia

Cynthia I. Harrell, Master of Education in Middle Grades Mathematics

Sakita C. Ross, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Carnesville, Georgia  

Stephen Brooks Weaver, Associate of Science in Law Enforcement

                       

Cochran, Georgia

Nettie Kathryne Moore, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

 

College Park, Georgia

Tara A. James, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Colquitt, Georgia

Angela F. Bush, Bachelor of Science in Nursing

 

Columbus, Georgia

Dymon D. Brown, Bachelor of Science in Biology

James A. Haymond, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

LaTonya Leonard, Master of Education in Middle Grades Mathematics

Amanda S. Teat, Education Specialist in Teacher Leadership

La Songi T. Terrell, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Conyers, Georgia

Tiesha D. Harvey, Education Specialist in Teacher Leadership

James L. King, Associate of Science in Law Enforcement

 

Coolidge, Georgia

Dartha M. Braswell, Bachelor of Science in Business Administration

 

Cordele, Georgia

Cynthia D. Johnson, Master of Education in Secondary English

 

Covington, Georgia

Angelo Brown, Associate of Science in Law Enforcement

Frankie Daughtry, Master of Education of Curriculum and Instruction

Courtney H. Randle, Education Specialist in Teacher Leadership

Christopher J. Simmons, Bachelor of Science in Criminal Justice

 

Cumming, Georgia

Michele L. Nilsson, Master of Education in Secondary English

 

Dallas, Georgia

Sebrina L. Brown, Education Specialist in Teacher Leadership

Katherine E. Conner Shofner, Education Specialist in Teacher Leadership

James J. Little, Bachelor of Science in Criminal Justice

Joseph F. Stradley, Master of Education in Teacher Leadership

Laura R. Voyles, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Dalton, Georgia

Samuel Chandler, Associate of Science in Law Enforcement

 

Decatur, Georgia

Jessika D. Daley, Master of Education in Early Childhood Education

Sarah E. Furman, Master of Education in Curriculum and Instruction

Kristen M. Woods, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Dixie, Georgia

Dequita Majors, Bachelor of Social Work

Candace L. Simpson, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Donalsonville, Georgia

Zenobia Williams, Associate of Science in Law Enforcement

Michelle L. Wingertsahn, Master of Education in Early Childhood Education

 

Douglas, Georgia

M'Leesha R. Smith, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Douglasville, Georgia

Fatima M. Griggs, Education Specialist in Teacher Leadership

Lakisha Jones, Education Specialist in Teacher Leadership

Torri Jordan, Education Specialist in Teacher Leadership

Sarah C. Leach, Master of Education in Curriculum and Instruction

Deborah White, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

 

Duluth, Georgia

Jackie D. Seegars, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Eastpoint, Georgia

Angela L. Anglin, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Eatonton, Georgia

Jessica Dixie Arp, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Ellabell, Georgia

Carolyn M. Radford, Master of Education in Teacher Leadership

 

Ellenwood, Georgia

Angela L. Shepard, Education Specialist in Teacher Leadership

Yolanda Y. Thedford, Master of Education in Curriculum and Instruction

Erica Williams, Associate of Science in Law Enforcement

 

Enigma, Georgia

Michael Ohara, Associate of Science in Law Enforcement

 

Fairburn, Georgia

Shasta D. Robbins, Master of Education in Early Childhood Education

 

Fayetteville, Georgia

Vergenia Johnson-Brownlee, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Gainesville, Georgia

Robert A. Thompson, Associate of Science in Law Enforcement

 

Glennville, Georgia

Jamie M. Poplin, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Grayson, Georgia

Lori A. Ferguson, Education Specialist in Teacher Leadership

Monique Y. Williams, Master of Education in Early Childhood Education

 

Griffin, Georgia

Thomas A. Hoffmann, Master of Education in Curriculum and Instruction

Theodore V. Manolis, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Grovetown, Georgia

Sherry Ferguson Williams, Master of Science in Nursing-Master of Business Administration Dual Degree

 

Guyton, Georgia

Candice R. Dixon, Education Specialist in Teacher Leadership

Jessica D. Flowers, Education Specialist in Teacher Leadership

Timothy Peavy, Master of Education in Curriculum and Instruction           

 

Hahira, Georgia

Stacey Parramore Adams, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Hampton, Georgia

Quavious D. Wright, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Hazlehurst, Georgia

Latoya S. McKever, Master of Education in Early Childhood Education

 

Hiram, Georgia

Nichole E. Cancer, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Jakin, Georgia

Amy Cannon, Master of Education in Middle Grades Mathematics

 

Johns Creek, Georgia

Courtney C. London, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Jonesboro, Georgia

Alicia D. Gilmore, Master of Education in Middle Grades Mathematics

 

Kathleen, Georgia

SaSha M. Williams, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Kennesaw, Georgia

Meagan Hannah, Master of Education in Early Childhood Education

Namita Jagtap, Education Specialist in Teacher Leadership

Jessica E. Nalbandian, Master of Education in Early Childhood Education

Nicole D. Smith, Master of Education in Teacher Leadership

Jessica L. Strohauer, Master of Education in Early Childhood Education

 

Lawrenceville, Georgia

Fatmata Binta Olayemi-Cole, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Miyoshi L. Everett, Master of Education in Curriculum and Instruction

Roshonda Smith, Education Specialist in Teacher Leadership

Megan J. Torre, Master of Education in Curriculum and Instruction

Lisa Vales, Master of Education in Early Childhood Education

Rona M. Williams, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Leary, Georgia

Yvonne T. Lumpkin, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Leesburg, Georgia

Laura A. Laviano, Bachelor of Science in Nursing

 

Lilburn, Georgia

Nikole B. Akande, Education Specialist in Teacher Leadership

Sara A. Hyatt, Master of Education in Curriculum and Instruction

Aneema Solomon, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Lindale, Georgia

Nicholas Harrell, Associate of Science in Law Enforcement

 

Lithia Springs, Georgia

Antoinette W. Merchant, Master of Education in Curriculum and Instruction

Julia Owusu, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

 

Lithonia, Georgia

Aquilla D. Abara, Education Specialist in Teacher Leadership

Jesika Boykins, Master of Education in Curriculum and Instruction

Leticia D. Carter, Education Specialist in Teacher Leadership

Nikeia T. Payne, Master of Education in Early Childhood Education

Indira Kiimada Woodward, Master of Education in Teacher Leadership

 

Locust Grove, Georgia

Casey Barnes, Education Specialist in Teacher Leadership

Jeanine M. Bunn, Master of Education in Early Childhood Education

Maritza E. Lopez, Master of Education in Curriculum and Instruction

Kajah B. Yancey, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Lonville, Georgia

James P. Smith III, Master of Education in Middle Grades Mathematics

Brandy N. Taylor, Master of Education in Early Childhood Education

 

Ludowici, Georgia

Jansen Johnson, Education Specialist in Teacher Leadership

Carol D. Lattimore, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Lula, Georgia

Deborah Leigh Howard. Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Lyons, Georgia

Rebecca A. James, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Rodney A. Wardlaw, Associate of Arts in Liberal Studies

 

Macon, Georgia

Shana J. Burton, Education Specialist in Teacher Leadership

Keisha Carter, Education Specialist in Teacher Leadership

Valerie Grant, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Manchester, Georgia

De'Audra N. Copeland, Bachelor of Science in Psychology

 

Marietta, Georgia

Rhonda Block, Master of Education in Curriculum and Instruction

Amy H, Cortez, Education Specialist in Teacher Leadership

Lauren R. Hunt, Education Specialist in Teacher Leadership

Robin L. Meinders, Master of Education in Curriculum and Instruction

Jeffery O'Neal, Education Specialist in Teacher Leadership

Stephanie M. Ruffner, Master of Education in Teacher Leadership

Sarah Skeean, Master of Education in Secondary English

Cindy T. Wagner, Education Specialist in Teacher Leadership

Justin D. McClellan, Education Specialist in Teacher Leadership

Natasha A. Watkins, Master of Education in Secondary English

 

McDonough, Georgia

Nola F. Bowden, Education Specialist in Teacher Leadership

Angela R. Murphy, Master of Education in Curriculum and Instruction

Bonita O. Stewart, Education Specialist in Teacher Leadership

Daytrica D. Williams, Education Specialist in Teacher Leadership

 

McRae, Georgia

Latasha K. McLaughlin, Bachelor of Science in Criminal Justice (Cum Laude)

 

Meigs, Georgia

Catherine E. Hurst, Master of Science in Nursing-Master of Business Administration Dual Degree   

 

Midland, Georgia

Gregory R. McLaughlin, Bachelor of Science in Criminal Justice (Magna Cum Laude)

 

Milledgeville, Georgia

Arthur L. Warren, Bachelor of Science in Criminal Justice

 

Morrow, Georgia

Shequita T. Lampkin, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Moultrie, Georgia

Ashley C. Beamon, Master of Education in Secondary Mathematics

Dewayne D. Fletcher, Bachelor of Social Work

Lark Krizan, Bachelor of Science in Nursing

Luis Manuel Padilla, Bachelor of Science in Psychology

Savannah I. Plymel, Master of Education in Secondary Mathematics

Heaven Leigh Robinson, Associate of Arts in Liberal Studies

Marqueal Thomas, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

Douglas O. Yarbrough, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Nashville, Georgia

Lance A. Trowell, Master of Education in Curriculum and Instruction

Consuelo Varn, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Summa Cum Laude)

Katonia J. Williams, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Magna Cum Laude)

 

Newnan, Georgia

Mary O. Adaghebalu, Master of Science in Nursing

Jada P. Ingram, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Newton, Georgia

Latoya T. Sims, Bachelor of Science in Nursing

 

Norcross, Georgia

Tynetta C. McCraw, Master of Education in Middle Grades Mathematics

 

Ochlocknee, Georgia

Charity Faith Jenkins, Bachelor of Science in Business Administration (Magna Cum Laude)

Richard Keyton Smith, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

Dana A. Steele, Bachelor of Science in Nursing

 

Oglethorpe, Georgia

Deborah Berry, Associate of Science in Law Enforcement

 

Palmetto, Georgia

Carmen T. Brown, Master of Education in Teacher Leadership

 

Patterson, Georgia

Judy E. Branch, Master of Education in Curriculum and Instruction

Stephanie O. DuPont, Master of Education in Curriculum and Instruction

Katherine B. Hiers, Master of Education in Curriculum and Instruction

Patricia Westberry, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Pavo, Georgia

Laura R. Hancock, Associate of Arts in Liberal Studies

Aubrey L. Izzo, Bachelor of Science in Early Childhood Education

Megan Sarah Long Master of Science in Nursing

Brent Eric Rogers, Master of Science in Nursing-Master of Business Administration Dual Degree

 

Peachtree City, Georgia

Derek Abrams, Master of Education in Secondary Mathematics

Shann Edge, Education Specialist in Teacher Leadership

Bree A. Heaton, Education Specialist in Teacher Leadership

Stephanie Sisk, Education Specialist in Teacher Leadership

Greta M Terrell, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Peachtree Corners, Georgia

Angela L. Williams-Pitkonen, Master of Education in Teacher Leadership

 

Pearson, Georgia

Caitlyn Ashleigh Riggins, Bachelor of Science in Middle Grades (Magna Cum Laude)

 

Pelham, Georgia

Jean P. Beck, Master of Education in Curriculum and Instruction

Jessica R. Coker, Education Specialist in Teacher Leadership

Jodie-Elizabeth Joy Harvey, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Brittney Michelle Hirsch, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Jennifer Nicole Morrell, Master of Science in Nursing

Savannah Lynn Swilley, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

 

Pine Mountain, Georgia

Timothy C. Nixon, Associate of Science in Law Enforcement

 

Powder Springs, Georgia

Nerlie Alexandre, Education Specialist in Teacher Leadership

Dominique N. Anderson, Master of Education in Early Childhood Education

David P. Ironside, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Quitman, Georgia

Kimberly M. Boykin, Bachelor of Social Work

Angela G. Tillman, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Ray City, Georgia

Carrie L. Zeigler, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Magna Cum Laude)

 

Rhine, Georgia

William Gordon, Associate of Science in Law Enforcement

 

Richmond Hill , Georgia

Stacy K. Shaw, Education Specialist in Teacher Leadership

Denise A. Stagpool, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Rincon, Georgia

Everett Alley, Master of Education in Curriculum and Instruction

Laura A. Griffin, Education Specialist in Teacher Leadership

Betsy Morn, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Roberta, Georgia

Jessica Searcy, Master of Business Administration

 

Rockmart, Georgia

Sean M. McDowell, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Rome, Georgia

Ashley Morris, Associate of Science in Law Enforcement

 

Sandy Springs, Georgia

Elizabeth Lambert, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Savannah, Georgia

Kelli A. Bahr, Education Specialist in Teacher Leadership

Gregory B. Barbaree, Education Specialist in Teacher Leadership

Julia M. Curd, Master of Education in Early Childhood Education

Robert L. Garola, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Senoia, Georgia

Laurie L. Bennett, Education Specialist in Teacher Leadership

Sarah F. Langley, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Smyrna, Georgia

Yache B. Green, Master of Education in Curriculum and Instruction          

 

Snellville, Georgia

Alicia S. Garcia, Master of Education in Middle Grades Mathematics

Jesse A. Hancock, Education Specialist in Teacher Leadership

Marcus A. Medina, Master of Education in Curriculum and Instruction     

 

Sparks, Georgia

Alexia M. Taunton, Associate of Arts in Liberal Studies

 

Springfield, Georgia

Eroham S. Gerdes, Master of Education in Curriculum and Instruction      

Kayla K. Mullins, Education Specialist in Teacher Leadership       

 

St. Simons Island, Georgia

Amy E. Culver, Master of Education in Early Childhood Education

 

Statesboro, Georgia

Darren Brewton, Bachelor of Science in Criminal Justice

LaDonna M. Dixon, Education Specialist in Teacher Leadership

Kyerha Rucker, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Stockbridge, Georgia

Sharon Saunders, Master of Education in Early Childhood Education

 

Stone Mountain, Georgia

Chulrae B. Proctor, Education Specialist in Teacher Leadership

Jami Jackson, Master of Education in Early Childhood Education  

 

Suwanee, Georgia

Pete Bodnar, Bachelor of Science in Biomedical Science

Suzanne S. McPhee, Education Specialist in Teacher Leadership   

Fahima O. Tewfik, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

 

Temple, Georgia

Justin D. Phillips, Bachelor of Science in Criminal Justice

 

Thomasville, Georgia

Telesia P. Adkins, Bachelor of Science in Nursing (Cum Laude)

Kelly M. Baldwin, Bachelor of Science in Nursing (Cum Laude)

Laura Anne Berry, Bachelor of Science in Psychology

Ericka L. Bishop, Bachelor of Science in Business Administration (Summa Cum Laude)

Emily Brown, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Mathew D. Buckman, Bachelor of Science in Psychology

Cherie Cassels, Bachelor of Science in Nursing

Barbara Hope Chastain, Bachelor of Science in Psychology

Orlando S. Davis, Bachelor of Science in Psychology

Mary D. Dawson, Bachelor of Science in Criminal Justice

Kimberly M. Duncan, Bachelor of Arts in Interdisciplinary Studies (Cum Laude)

Anna Maria Louise Felixson, Master of Business Administration

Joshua Scott Getz, Bachelor of Science in Criminal Justice

Samantha Ellyn Gilbert, Bachelor of Science in Psychology

Alexander J. Harrell, Associate of Arts in Liberal Studies

Joseph Victor Herold, Associate of Science in Law Enforcement

Jorge Herranz De Antonio, Master of Business Administration

Heidi L. Hinz, Master of Business Administration

Rachel A. Hoeft, Bachelor of Science in Biology

John Michael Horne, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

Amanda Marlene Hurst, Bachelor of Science in Business Administration

Takao Iwano, Master of Business Administration

Sara Elizabeth Jenkins, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

Christina Alexis Jones, Bachelor of Science in Psychology (Summa Cum Laude)

George Lamons, Bachelor of Science in Criminal Justice

Erica J. Lee, Bachelor of Science in Biology (Magna Cum Laude)

Chynekqua Lott, Bachelor of Science in Business Administration

Dominique Marie Mack, Bachelor of Science in Biology

Jessica D. Mann, Bachelor of Science in Nursing

Ciera S. McGriff-Duncan, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

Candace L. Meeks, Education Specialist in Teacher Leadership

Abigail Augusta Moore, Bachelor of Science in Nursing     

James Robert Ouzts, Bachelor of Science in Psychology

Hannah Lauren Ouzts, Associate of Arts in Liberal Studies

Yovanny E. Peguero, Bachelor of Science in Psychology

Joseph W. Poole, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

Kaitlin Marie Ramhofer, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Tykinia S. Ray, Education Specialist in Teacher Leadership

Kaija L. Sinkfield, Bachelor of Science in Nursing

Antonio Demetric Thomas, Bachelor of Science in Nursing (Cum Laude)

Destinee B. Williams, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Ashley V. Wilson, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Summa Cum Laude)

Christian M. Woods, Associate of Arts in Liberal Studies

Emma L. Yale, Master of Education in Early Childhood Education

           

Tifton, Georgia

Emily Roig Cravey, Master of Education in Early Childhood Education

Anthony L. Dennard, Bachelor of Science in Criminal Justice (Magna Cum Laude)

Kenneth Joel Eaton, Associate of Science in Law Enforcement

Emily A. Head, Master of Education in Curriculum and Instruction

LeAnn C. Pritchett, Master of Science in Nursing

Jennifer B. Smith, Master of Science in Nursing

 

Tucker, Georgia

Jennifer Kurtz, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Ty Ty, Georgia

Leon E, Brunty, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Tybee Island, Georgia

Jason Buelterman, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Valdosta, Georgia

Vincent Joseph Altobello, Bachelor of Science in Criminal Justice (Magna Cum Laude)

Amber Painter Anderson, Bachelor of Science in Rehabilitation Studies

Kathryn G. Cochran, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Magna Cum Laude)

Jason C. Cowart, Bachelor of Science in Biomedical Science

Kayla D. Griffin, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Jamaal Akeem Hunter, Education Specialist in Teacher Leadership

Rachel Ponder Kight, Master of Education in Curriculum and Instruction

Tiffany D. Lampkin, Master of Education in Curriculum and Instruction

Elizabeth Ashley LeFiles, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

 

Vidalia, Georgia

Maria T. Dykes, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

 

Warner Robins, Georgia

Renata Koretta Brown-Bryant Education Specialist   Teacher Leadership   

Trayon Evans, Education Specialist in Teacher Leadership

Aaliyah F. James, Education Specialist in Teacher Leadership

Carrie L. McAllister, Master of Education in Early Childhood Education

Deloris H. Mercer, Master of Education in Secondary Mathematics

Rachada Page, Education Specialist in Teacher Leadership

Michele D. Scannell, Master of Education in Early Childhood Education

 

Waycross, Georgia

Mindy Pearson, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Whigham, Georgia

Richard T. Brown, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Winder, Georgia

Gillian Bradley, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Woodstock, Georgia

Amy M. Moss, Master of Education in Early Childhood Education

Krystal l Smeyres, Education Specialist in Teacher Leadership

 

ILLINOIS

 

Norridge, Illinois

Christopher M. Rzewnicki, Bachelor of Science in Psychology

 

North Chicago, Illinois

Justice L. Moore, Associate of Arts in Liberal Studies

           

IOWA

 

Sioux City, Iowa

Carolina Ochoa, Bachelor of Science in Criminal Justice

Lizbeth Ochoa-Rodriguez, Bachelor of Science in Criminal Justice (Cum Laude)

 

MICHIGAN

 

Brownstown Township, Michigan

Richard C. Insco, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

           

Novi, Michigan

Sikeria Caldwell, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

           

NORTH CAROLINA

 

Candler, North Carolina

Athena H. Hawks, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Cum Laude)

           

NEW MEXICO

 

Albuquerque, New Mexico

Gabriela Marie Mora, Bachelor of Science in Biology (Cum Laude)

 

NEW YORK

 

Horseheads, New York

Candace B. Kieffer, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

OHIO

 

Canal Fulton, Ohio

Abby Lynn Stenger, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Newcomerstown, Ohio

Kearstyn M. Moore, Master of Business Administration

 

OKLAHOMA

 

Jenks, Oklahoma

Maude E. McCullough, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

           

SOUTH CAROLINA

 

Fort Mill, South Carolina

Fungai Mary Mumba, Bachelor of Social Work

 

TEXAS

 

Fort Worth, Texas

Randall William Cribbs, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

 

International

 

Bolivia           

 

La Paz, Bolivia

Gabriel Suarez, Bachelor of Science in Business Administration (Magna Cum Laude)

 

Cayman Islands

 

Grand Cayman, Cayman Islands

Brandyn T. Murray, Bachelor of Science in Business Administration

 

Costa Rica

 

San Jose, Costa Rica

Malcom Frago, Bachelor of Science in Business Administration

 

Curaçao

 

Willemstad, Curaçao

Perry Lindo, Bachelor of Science in Business Administration

 

Dominican Republic

 

Santo Domingo, Dominican Republic

Melo Uceta, Bachelor of Science in Psychology

 

United Kingdom

 

Buckinghamshire, United Kingdom

David Howarth, Bachelor of Science in Business Administration

 

Devon, United Kingdom

Anna Louise Gray, Bachelor of Science in Psychology (Magna Cum Laude)

 

Durham, United Kingdom

Laura Alexander, Bachelor of Arts in Humanities

 

Gloucestershire, United Kingdom

Katy Hanscomb, Bachelor of Arts in Humanities

Hemel Hempstead, United Kingdom

Benjamin Jason McFarlane-Barnes, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

 

Swadlincote, United Kingdom

Joe Wesley Bale, Master of Business Administration

 

Worthing, United Kingdom

Oscar Gamble, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

 

Venezuela

 

Maracaibo, estado Zulia, Venezuela 

Marien Carolina Rincon Medina, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

Education that Engages... Empowers... TRANSFORMS

nimblecmsan NTS product