Follow us on Facebook
Twitter
Current Students
Prospective Students
Faculty & Staff
Alumni
EmailEmail  PrintPrint  a a a

Thomas University announces 2018 graduates

Congratulations to the following students who graduated from Thomas University during its 63rd Commencement on Saturday, May 5, 2018. To view Commencement photos, click here.

 

ALABAMA

 

Dothan, Alabama

Jacob Moye, Bachelor of Science in Business Administration

 

Jacksonville, Alabama

Lauren Elizabeth Orander, Education Specialist in Teacher Leadership

 

CALIFORNIA

 

Littlerock, California

Kylie Nicole Rawlins, Associate of Arts in Liberal Studies

 

Yuba City, California

Sarah Lego, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Summa Cum Laude)

 

Lodi, California

Kelsey Connolly, Bachelor of Science in Biology (Magna Cum Laude)

 

San Diego, California

Alexander A. Agbebi, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling      

 

Van Nuys, California

Stephanie Palmeiri, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling                                                      

 

FLORIDA

 

Alachua, Florida

Melanie R. Kemper, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation

 

Callahan, Florida

Timothy Roszell, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

 

Campbellton, Florida

Dexter Roulhac, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

 

Chattahoochie, Florida

Robert Beach, Bachelor of Science in Biology

 

Crawfordville, Florida

Aliya Callaghan, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Whitney Michael Cooper, Bachelor of Science in Biology (Summa Cum Laude)

Erin Germanton, Bachelor of Social Work

Micah Carter Gray, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

Kristen Hawn, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Jacob Martinez, Bachelor of Science in Business Administration

                                                           

Daytona Beach Shores, Florida

Kaleigh Premo, Bachelor of Science in Business Administration

 

East Palatka, Florida

Clayton Faircloth, Associate of Arts in Liberal Studies

 

Gainesville, Florida

Kaylee Gray Smith, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Summa Cum Laude)

 

Havana, Florida

Patricia Gattis, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Lillie Gray, Bachelor of Social Work

 

Hialeah, Florida

Kaytlyn Nicole Morrow, Bachelor of Science in Business Administration

Dashley Reyes, Bachelor of Science in Criminal Justice and Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

 

Jacksonville, Florida

Atonia Green, Bachelor of Science in Nursing

Ronald Kidd, III, Bachelor of Science in Criminal Justice

 

Keystone Heights, Florida

James Daniel Williams, Associate of Arts in Liberal Studies

 

Lady Lake, Florida

Tanner Long, Bachelor of Science in Criminal Justice (Magna Cum Laude)

 

Lakeland, Florida

Gavin Murphy, Bachelor of Science in Business Administration

 

Live Oak, Florida

Daycia Bandy, Bachelor of Social Work

 

Lutz, Florida

Andrea Roman, Bachelor of Science in Criminal Justice

 

Lynn Haven, Florida

Kathryn E. Lopes, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies (Cum Laude)                        

 

Malone, Florida

Sheyanna Chambliss, Associate of Arts in Liberal Studies

 

Mayo, Florida

Aaron Wimberly, Associate of Arts in Liberal Studies

 

Melrose, Florida

Dustin Brower, Associate of Arts in Liberal Studies

Tyler Brower, Bachelor of Arts in Interdisciplinary Studies

 

Middleburg, Florida

William Robert Skoog, Bachelor of Science in Biology

 

Milton, Florida

Jordan Martin, Bachelor of Science in Biology

 

Orlando, Florida

Alasha C. Keels, Master of Science in Nursing

 

Oviedo, Florida

Amanda Nicole Ortiz, Bachelor of Science in Biology (Cum Laude)

 

Palatka, Florida

Blake Summers, Bachelor of Science in Criminal Justice (Magna Cum Laude)

 

Port Saint Lucie , Florida

Kayla Jane Jones, Associate of Arts in Liberal Studies

 

Spring Hill, Florida

Marriah Lynn Adams, Associate of Arts in Liberal Studies

 

St. Johns, Florida

Samuel Catherwood, Bachelor of Science in Business Administration

 

Tallahassee, Florida

Whitley Brooke Avery, Master of Business Administration

Vanessa Bain, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Rodney Joh-vanni Bee, Master of Business Administration

Debra Benson, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Daniel Cammarata, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

Angela Dawn Clark, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

Michelle Cox, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

Maia Dadson, Bachelor of Science in Nursing

Tanner Elsbernd Bachelor of Science in Biology

Trevon Ford, Bachelor of Science in Psychology

Machelise Gibson, Bachelor of Social Work

Randolph Hall, Bachelor of Social Work

Jhimeirra Harris, Bachelor of Social Work

Lisa Herring, Bachelor of Social Work

Danielle Denise McGill, Bachelor of Social Work

Sheila T. Mork, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

Chelsee Dion Nutt, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

Dakota O'Byrne, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

Candice L. Richardson, Bachelor of Social Work

Talisa Virginia Smith-Dorvelus, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Chase Stephenson, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Sharron Michelle Walker, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Tracy Wampler, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Nykeal Westberry, Bachelor of Social Work

 

Tampa, Florida

Garrett Dunton, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Jackie Evans, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

Andres Payne, Bachelor of Science in Business Administration

 

GEORGIA

 

Acworth, Georgia

Cleopatra Tucker, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Adel, Georgia

Raven Brown, Bachelor of Science in Nursing

 

Albany, Georgia

Kenya Frazier, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Samantha Richardson, Associate of Science in Law Enforcement

Nehemie Victor, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Alpharetta, Georgia

Maimouna Hughes, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Katie Venturo, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Arlington, Georgia

Deanne Hightower, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Atlanta, Georgia

Happi Dawsey, Education Specialist in Teacher Leadership

Leda Hill Everett, Education Specialist in Teacher Leadership

Whitney Gordon, Education Specialist in Teacher Leadership

Kyle Darnell Jarvis, Education Specialist in Teacher Leadership

Iris L. Johnson, Education Specialist in Teacher Leadership

Jessica Farner, Master of Education in Early Childhood Education

Abriel Moore, Master of Education in Curriculum and Instruction

Vincent Vilello, Master of Education in Teacher Leadership

Jasmine Bernice Weaver, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

 

Bainbridge, Georgia

Sandra Bouie, Bachelor of Science in Nursing

Sondra Brady, Bachelor of Science in Nursing

Doris Glass, Master of Education in Curriculum and Instruction

Dawn Jackson, Bachelor of Science in Middle Grades Mathematics

Tameria McNair, Bachelor of Science in Nursing

Zana Milline, Associate of Arts in Liberal Studies

Georgette Danieal Pierce, Bachelor of Science in Criminal Justice (Cum Laude)

Christian Danielle Riordan, Bachelor of Science in Nursing (Cum Laude)

 

Barnesville, Georgia

Francesca Raines, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Blackshear, Georgia

Ivey Pruitt, Bachelor of Science in Biomedical Science (Cum Laude)

 

Bluffton, Georgia

James Isaac G. Rogers, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Bonaire, Georgia

Tiffany D. Smith, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Boston, Georgia

Lindsey E. Ray, Master of Education in Middle Grades Language Arts

Adrianna Spencer, Bachelor of Science in Biology

 

Bowdown, Georgia

Angela Deanne Heath, Master of Education in Early Childhood Education

Trinity Strickland, Bachelor of Social Work

 

Braselton, Georgia

Phoebe Ramos Walton, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Brunswick, Georgia

Colin Scogin, Associate of Science in Law Enforcement

 

Buford, Georgia

Jessica May, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Butler, Georgia

Joanna Jarrell-Queen, Master of Education in Early Childhood Education

 

Byron, Georgia

Nicole Harrell, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Cairo, Georgia

Maranda Brown-Metcalf, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

Maura Lavanda Butler, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

Anna Crowder, Bachelor of Science in Business Administration (Magna Cum Laude)

Jamie Faircloth, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Thelma Renee Faircloth, Master of Education in Early Childhood Education

Feliciano Francisco Gonzalez, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

Katie C. Meissner, Master of Education in Secondary Mathematics

Jesse Miller, Bachelor of Science in Middle Grades Mathematics

Lorin B. Powe, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Michael Sims, Bachelor of Science in Criminal Justice

Dorothy Marie Taylor, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

 

Camilla, Georgia

Lisa Anne Brooks, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Cartersville, Georgia

Lars E. Ennerberg, Master of Education in Curriculum and Instruction

Abigail Ingram, Bachelor of Science in Business Administration

 

Climax, Georgia

Harli Singleton, Bachelor of Science in Psychology

 

Cochran, Georgia

Tommy Bowen, Bachelor of Science in Criminal Justice (Cum Laude)

 

College Park, Georgia

Traemeika Spencer, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Colquitt, Georgia

Angela Bush Bachelor of Science in Nursing

 

Commerce, Georgia

Zachary A. Humphries, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

 

Conyers, Georgia

Nicholas Albaugh, Master of Education in Secondary Mathematics

Zina Beth Duren, Master of Education in Curriculum and Instruction

Seneathia Lewis, Education Specialist in Teacher Leadership

Janareau Murray, Master of Education in Early Childhood Education

Debora Sykes, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Cordele, Georgia

Xavier Bryant, Associate of Science in Law Enforcement

Javoris Cooks, Bachelor of Science in Psychology

 

Covington, Georgia

Julia Bala, Bachelor of Science in Biology (Cum Laude)

Amber Fitzgibbon, Master of Education in Middle Grades Mathematics

Calvester Graham, Master of Education in Teacher Leadership

Dexter Harris, Associate of Science in Law Enforcement

Monica Labat, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Daculla, Georgia

Judith A. Bell, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Dallas, Georgia

Casey Ferrara, Education Specialist in Teacher Leadership

Tracy McElroy, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Dalton, Georgia

Michael Shaun Tucker, Associate of Science in Law Enforcement

 

Decatur, Georgia

Edwina Floyd, Education Specialist in Teacher Leadership

Azi Johnson, Education Specialist in Teacher Leadership

Audriea Davis, Master of Education in Curriculum and Instruction

Kenneth Golden, Master of Education in Curriculum and Instruction

Stacey Labouchere, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Donalsonville, Georgia

Chad A. Smith, Associate of Science in Law Enforcement

Ronda D. Williams, Bachelor of Science in Nursing

 

Douglasville, Georgia

Kriza Allen, Bachelor of Science in Psychology

Carla Henry, Education Specialist in Teacher Leadership

Veneka Marshall, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Ellenwood, Georgia

Hanifah I. Ali, Master of Education in Curriculum and Instruction

Shantell Calloway, Master of Education in Teacher Leadership

Valerie Waller, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Euharlee, Georgia

Alyssa Johns, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

Paul Mazzuca, Associate of Science in Law Enforcement

 

Fairburn, Georgia

Shekesha Jefferson, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Fayetteville, Georgia

Tara Remy, Education Specialist in Teacher Leadership

Melanie V. Terrell, Master of Education in Early Childhood Education

 

Flowery Branch, Georgia

Joanie Smith, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Forsyth, Georgia

Wilson V. Hall, Sr., Bachelor of Science in Criminal Justice (Magna Cum Laude)

Janet P. Hudson, Master of Education in Secondary English

 

Gainesville, Georgia

Autumn Clonts, Master of Education in Early Childhood Education

Julie Jay Morrow, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Grantville, Georgia

Margaret Horne, Education Specialist in Teacher Leadership

Kelly Lambert, Master of Education in Middle Grades Language Arts

 

Gray, Georgia

Waymonya Patrice Kitchens, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Grayson, Georgia

Derese Bereded, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Summa Cum Laude)

 

Griffin, Georgia

Melissa Ballard Cohowcz, Master of Education in Early Childhood Education

Eden Head, Master of Education in Early Childhood Education

Elizabeth Ann Lower, Master of Education in Early Childhood Education

Geraldine Hunt McGee, Master of Education in Early Childhood Education

 

Hahira, Georgia

Sharon Catherine Melone, Master of Education in Secondary Mathematics

Courtney Walker, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Hampton, Georgia

Brittany Brown, Master of Education in Early Childhood Education

Latitia Gambrell, Education Specialist in Teacher Leadership

Heidi Angela Long, Education Specialist in Teacher Leadership

Kelly Marie Mothershed, Education Specialist in Teacher Leadership

Cheyne L. Rittenberry, Education Specialist in Teacher Leadership

Julius Omotayo, Master of Education in Teacher Leadership

Richard Allen Warren, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Holly Springs, Georgia

Shaun R. Dziuban, Associate of Science in Law Enforcement

 

Jackson, Georgia

Nicole Spence, Master of Education in Middle Grades Mathematics

 

Jonesboro, Georgia

Michaela Dabney, Master of Education in Early Childhood Education                                        

Darrell Luckett, Master of Education in Teacher Leadership

Lekesha Reynolds, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Kennesaw, Georgia

Deborah Chrzanowski, Master of Education in Curriculum and Instruction

Mary Cochran, Master of Education in Secondary English

 

Lafayette, Georgia

Jeffrey Allen Ellenburg, Associate of Science in Law Enforcement

 

Lakeland, Georgia

Kelly Newsome, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Lawrenceville, Georgia

Crisleyda Almonte, Master of Education in Early Childhood Education

Cherell M. Davis-Thorpe, Master of Education in Curriculum and Instruction

Tonya May, Master of Education in Early Childhood Education

Fatmata Binta Olayemi-Cole, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Chau Pham, Master of Education in Secondary Mathematics

Derrall Philson, Associate of Science in Law Enforcement

Solomon Washington, Master of Education in Curriculum and Instruction

Jessica Weaver, Master of Education in Early Childhood Education

Pamela Wynter, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Leesburg, Georgia

Wallace Darrell Dixon, Jr., Associate of Science in Law Enforcement

Brian Dunlap, Associate of Science in Law Enforcement

Laura Laviano, Bachelor of Science in Nursing

Andrew Peter Roufs, Associate of Science in Law Enforcement

Heather Thornton, Bachelor of Science in Psychology

Shelby M. Turner, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Lenox, Georgia

Kristy Adamson, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Leslie, Georgia

Jonathan Paul Estes, Bachelor of Science in Criminal Justice

 

Lithonia, Georgia

Kathy E. Bonhomme, Bachelor of Science in Biomedical Science

Amanda Moss, Master of Education in Curriculum and Instruction

Ti'Alpha Russell, Education Specialist in Teacher Leadership

Venecia Thompson, Education Specialist in Teacher Leadership

Kimberly Vaughn, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Cum Laude)

 

Locust Grove, Georgia

Britney Guy, Master of Business Administration

Shedrick W. Jones, Master of Education in Curriculum and Instruction

Ashley Lay, Education Specialist in Teacher Leadership

Jason Nunley, Master of Education in Teacher Leadership

Shelly Sheets, Education Specialist in Teacher Leadership

Tiandria Wright, Master of Education in Curriculum and Instruction

                                               

Lyons, Georgia

Rodney Wardlaw, Associate of Science in Law Enforcement

 

Mableton, Georgia

Brook A. Archer-Everett, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Macon, Georgia

Erica Colbert, Master of Education in Secondary Mathematics

Alicia Daniels, Education Specialist in Teacher Leadership

Tamika Renee Johnson, Education Specialist in Teacher Leadership

Kimberly Lawson-Thomas, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Marietta, Georgia

Jordan Cantelmo, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Jeffery O'Neal, Education Specialist in Teacher Leadership

Hawkins Dian Rachel, Master of Education in Early Childhood Education

 

McDonough, Georgia

Joyce D. Beaufort, Education Specialist in Teacher Leadership

Haley Dennis, Master of Education in Early Childhood Education

Morgan Dentler, Master of Education in Early Childhood Education

Kristen Fitzgerald, Education Specialist in Teacher Leadership

Melissa Head, Education Specialist in Teacher Leadership

Angela Marquez, Master of Education in Early Childhood Education

Jaime P. Mitchell, Master of Education in Early Childhood Education

 

Meigs, Georgia

Nicole Wynn, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

 

Milledgeville, Georgia

Oliver Griffeth, III, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Monroe, Georgia

Jane Boyett, Education Specialist in Teacher Leadership

Alexis Priest, Master of Education in Early Childhood Education

 

Morrow, Georgia

Shamekia Coleman, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Cum Laude)

Tiffany L. Riley, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Moultrie, Georgia

Krista Goss Boyd, Education Specialist in Teacher Leadership

Sydney Davis Elkin, Education Specialist in Teacher Leadership

Daniel Garcia, Bachelor of Science in Business Administration

Colin Kirkland, Bachelor of Science in Middle Grades Mathematics (Magna Cum Laude)

Maurice Leroux, Master of Education in Curriculum and Instruction

Franklin Michael Marshall, Master of Education in Secondary English

Erica Player, Master of Education in Secondary Mathematics

William Jared Sherrard, Education Specialist in Teacher Leadership

Jason Suber, Education Specialist in Teacher Leadership

Renee Tucker, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Nashville, Georgia

April Anderson Chadwick, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Newnan, Georgia

Jennifer Banks, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Newton, Georgia

Jefferson Henderson, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Norcross, Georgia

Margretha King, Education Specialist in Teacher Leadership

Wanda L. Moon, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Norman Park, Georgia

Carrie Conger Long, Master of Business Administration

 

Ochlocknee, Georgia

Tessa Rena Johnson, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

Jennifer K. Lester, Master of Education in Curriculum and Instruction

Jennifer Price, Bachelor of Science in Business Administration (Magna Cum Laude)

Richard Keyton Smith, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

Dana Steele, Bachelor of Science in Nursing

Tamika L. Turner, Bachelor of Science in Nursing

 

Palmetto, Georgia

Allyson Harper, Education Specialist in Teacher Leadership

Sheila A. Walker, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Peachtree City, Georgia

Taran Turner Smith, Master of Business Administration

 

Pelham, Georgia

Heather Brooke Anderson, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Courtney Austin, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Cum Laude)

 

Powder Springs, Georgia

Debra Auzenne, Master of Education in Curriculum and Instruction

Kaylin Miles, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Quitman, Georgia

Raquel Adams, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude)

Ginger C. Funderburk, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

Ray City, Georgia

Kimberly Sirmans, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Rhine, Georgia

Shannon Christopher Jones, Associate of Science in Law Enforcement

 

Rockmart, Georgia

Lisa McDurman Johnson, Education Specialist in Teacher Leadership

Brooke Nicole Worley, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Roswell, Georgia

Jamie Bell, Master of Education in Teacher Leadership

 

Sale City, Georgia

Whitney Blackburn Davis, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

 

Senoia, Georgia

John E. Bowen II, Master of Education in Secondary Mathematics

Sarah Marie Waugh, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Silver Creek, Georgia

Robin Luke, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Snellville, Georgia

Susan Mathew, Master of Education in Curriculum and Instruction

Nickole Perkins, Master of Education in Middle Grades Mathematics

Sandra Pratt-Clarke, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Statesboro, Georgia

Darren Brewton, Associate of Science in Law Enforcement

 

Stockbridge, Georgia

Bianca Carter Master of Education, Middle Grades Mathematics

Loretta Cooper, Education Specialist in Teacher Leadership

Erica Fletcher, Master of Education in Curriculum and Instruction

Lisa Renita Palmer, Master of Education in Teacher Leadership

Katherine Reulbach, Master of Education in Early Childhood Education

 

Stone Mountain, Georgia

Lakia Williams, Master of Education in Early Childhood Education

Fikirte Wodajo, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

 

Suwanee, Georgia

Lisa Sapp, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Thomasville, Georgia

Beth Adams, Bachelor of Science in Rehabilitation Studies (Summa Cum Laude)

Telesia Adkins, Bachelor of Science in Nursing (Cum Laude)

Sheila Baety, Bachelor of Science in Business Administration (Magna Cum Laude)

Mikyla Baker, Associate of Arts in Liberal Studies

Laura Berry, Bachelor of Science in Psychology

Ginifer S. Billingsley, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Sydney Bowdry, Associate of Arts in Liberal Studies

Amy Bron, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Brandi Dawn Cash, Bachelor of Science in Nursing

Jenna Wilcox Coffee, Master of Education in Curriculum and Instruction

Jodi Cooper, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Summa Cum Laude)

Carlton Crumidy, Bachelor of Social Work

Rachelle Culpepper, Bachelor of Science in Psychology

Kayla Davis, Associate of Arts in Liberal Studies

Chelsea Leigh Dolan, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Kelli D. Dorminey, Education Specialist in Teacher Leadership

Kari Edwards, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Leslie Elkins, Education Specialist in Teacher Leadership

Joseph M. Garmon, Jr., Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling      

Penny Griffin Gaskins, Bachelor of Science in Rehabilitation Studies (Magna Cum Laude)

Alexis Gresham, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

Jennifer Hope Guyton, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

Megan J. Harding, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies (Magna Cum Laude)

Princeton Henderson, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

Rebecca Holder, Master of Education in Curriculum and Instruction

Carrie Holland, Education Specialist in Teacher Leadership

Angela Hutchings, Master of Education in Early Childhood Education

LaTonya Sanjuanta Johnson, Bachelor of Science in Nursing (Magna Cum Laude )

Rebecca Kelly Krech, Bachelor of Science in Nursing

Edward Lee, Bachelor of Science in Business Administration

Chynekqua Tynae` Lott, Bachelor of Science in Business Administration

Zachary Taylor Ludecke, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies (Cum Laude)

Michelle Manning, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies (Summa Cum Laude)

Talia Tess McCampbell, Associate of Arts in Liberal Studies

Jayah Destinee' McCoggle, Associate of Arts in Liberal Studies

Aaron Thomas Miller, Associate of Arts in Liberal Studies

Tarika Mischelle Mitchell, Bachelor of Science in Business Administration

Taylor Ann Mitchell, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Kayla Odum, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

Amber Louise Owens, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Alvaro Pichardo, Master of Business Administration

Samuel Poulk, Associate of Arts in Liberal Studies

Christian Quinones, Bachelor of Science in Biology (Summa Cum Laude)

Estelle Rault, Bachelor of Science in Business Administration

Nakesha Rayford, Bachelor of Science in Nursing

Kristen Powers Sculley, Bachelor of Science in Psychology (Cum Laude)

Richard Slaney, Bachelor of Science in Biology

Joy Kathleen Slaughter, Bachelor of Science in Psychology (Summa Cum Laude)

Lisa Michele Stephens, Master of Education in Curriculum and Instruction

Karen Sykes, Education Specialist in Teacher Leadership

Olivia Taylor, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Summa Cum Laude)

Regina R. Turner, Bachelor of Science in Nursing

Kathryn Upton, Bachelor of Science in Nursing (Cum Laude)

Anita Williams, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

Jamison Williams, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

Malcolm Williams, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Phillip Woods, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Shakita Wynn, Associate of Science in Law Enforcement

 

Tifton, Georgia

Teresa Carpenter, Master of Education in Curriculum and Instruction

Shana Renee Hester, Education Specialist in Teacher Leadership

James Howell, Bachelor of Science in Criminal Justice

Randy Nelson Sellars, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Tucker, Georgia

Feyisa Gemeda, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science (Summa Cum Laude )

 

Tunnel Hill, Georgia

Chris Zimmerman, Associate of Science in Law Enforcement

 

Ty Ty, Georgia

Stephanie Folk Sapp, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Unadilla, Georgia

Deidra Lynne Payne, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

Sarah Ashton Nehring, Bachelor of Science in Nursing (Summa Cum Laude)

Jacqueline Gyvonne Portis, Education Specialist in Teacher Leadership

Eleshia Turner, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Union City, Georgia

JeRita Humphrey, Education Specialist in Teacher Leadership

 

Valdosta, Georgia

Kimberly Cliett, Education Specialist in Teacher Leadership

McKenzie Herndon, Bachelor of Social Work

Samantha Inman, Bachelor of Science in Nursing

Stacy Vanover, Education Specialist, Teacher Leadership

Michelle B. Walden, Master of Education in Curriculum and Instruction

 

Villa Rica, Georgia

Wallenda Shivers, Master of Education in Secondary English

 

Warner Robins, Georgia

Sarina Castro de Gergely, Master of Education in Curriculum and Instruction     

Mandy Medalis, Education Specialist in Teacher Leadership

Jeremy Vinson, Master of Education in Secondary Mathematics

 

Whigham, Georgia

Brandi Adkins, Master of Education in Secondary English

Holly Butler, Bachelor of Science in Early Childhood Education (Cum Laude)

Spencer Bennett Cooper, Associate of Arts in Liberal Studies

Rachel Edin Leggett, Bachelor of Science in Biology

 

Winder, Georgia

Aaron Hood, Associate of Science in Law Enforcement

Meagan Nicole Salter, Bachelor of Science in Psychology (Cum Laude)

 

Woodstock, Georgia

Marissa Lakes, Master of Education in Secondary Mathematics

Laureen Zacker, Master of Education in Teacher Leadership

 

ILLINOIS

 

Westmount, Illinois

Parshva Shah, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

INDIANA

 

Terre Haute, Indiana

Melissa R. Gregerson, Bachelor of Social Work (Summa Cum Laude)

 

MASSACHUSETTS

 

East Longmeadow, Massachusetts

Thomas Borjas, Master of Business Administration

 

Everett, Massachusetts

Kathryn Scruggs, Master of Education in Early Childhood Education

 

MICHIGAN

 

Northville, Michigan

Michelle T. Tyus, Master of Science in Nursing

 

NORTH CAROLINA

 

Charlotte, North Carolina

 Mary Frances Pickens-Wilson, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

           

Elkin, North Carolina

Renee Macemore, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

                       

Raleigh, North Carolina

Jessica Faye Dasilva, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

 

NEW JERSEY

 

Palmyra, New Jersey

Dean Draper, Master of Science in Clinical Mental Health & Clinical Rehabilitation Counseling

                       

TENNESSEE

 

Turtletown, Tennessee

Tonya Brown, Bachelor of Science in Medical Laboratory Science

 

WISCONSIN

 

Eau Claire, Wisconsin

Dominic Berlin, Bachelor of Science in Business Administration (Magna Cum Laude)

Madison Buechner, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

 

International

 

BRAZIL

 

Sao Paulo, Brazil

Luana Eri Imamura, Bachelor of Science in Business Administration (Cum Laude)

 

CHINA

 

Ningde City, Jujian Province, China

Chen Yingqin, Master of Business Administration

 

Puyang, Henan Province, China

Shaoyuan Wang, Master of Business Administration

 

CURACAO

 

Willemstad, Curacao

Taishdlene Elmeryse Kirindongo, Bachelor of Science in Business Administration

 

DOMINICAN REPUBLIC

 

La Romana, Dominican Republic

Francesco P. Russo, Bachelor of Science in Business Administration

 

NIGERIA

 

Lagos, Nigeria

Powella Ebosa, Master of Education in Early Childhood Education

 

SWEDEN

 

Norrkoping, Sweden

Joakim Morlin, Bachelor of Science in Business Administration (Magna Cum Laude)

Linnea Roivas, Bachelor of Science in Business Administration (Summa Cum Laude)

Jesper Svall Nordgren, Bachelor of Science in Business Administration

 

Stockholm, Sweden

Felix Andrew DeCiccio, Associate of Arts in Liberal Studies (Honors)

 

UNITED KINGDOM

 

London, United Kingdom

Rebekah Wiltshire, Bachelor of Science in Interdisciplinary Studies

 

Tring, United Kingdom

William M. Jeffery, Bachelor of Science in Biology

 

Education that Engages... Empowers... TRANSFORMS

nimblecmsan NTS product