Follow us on Facebook
Twitter
Current Students
Prospective Students
Faculty & Staff
Alumni
EmailEmail  PrintPrint  a a a

Thomas University announces 2017 graduates

Congratulations to the following students who graduated from Thomas University during its 62nd Commencement on Saturday, May 6, 2017. To view Commencement photos, click here.

 

GEORGIA

 

Acworth, Georgia

Miska S. Davis, Education Specialist, Teacher Leadership

Loren D. Kelly, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Adairsville, Georgia

Brittany R. Ray, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Adel, Georgia

Germaine N. Beck-Veal, Master of Education in Early Childhood

Thomas K. Norman, Master of Education, Secondary Mathematics

 

Albany, Georgia

Laurie B Bryant, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Carlotta Z. Hudson, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Darryl T. Jones, Bachelor of Science, Criminal Justice

Angela D. Korona, Bachelor of Science, Nursing

Lashanda M. Parker, Master of Science Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Laura E. Stanley, Master of Science, Nursing

Lavicka Q. Stewart Bachelor of Science, Nursing

Travis Scott Wilson, Bachelor of Science, Nursing

 

Ashburn, Georgia

Justin R. Giddens, Bachelor of Science, Nursing

 

Athens, Georgia

Cathy M. Hodge, Master of Education, Curriculum and Instruction

Amy F. McFall, Master of Education, Early Childhood Education

Catherine A. Thompson, Master of Education, Early Childhood Education

Amy C. Waddell, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Atlanta, Georgia

Tan D. Dang, Bachelor of Science, Business Administration (Magna Cum Laude)

Leslie Z. Irby, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Jazmine T. Jackson, Master of Education, Curriculum and Instruction

Latoya Lee, Master of Education, Curriculum and Instruction

Stephanie R. Pizza, Education Specialist, Teacher Leadership

Domonique Reid, Master of Education, Early Childhood Education

Sally B. Stone, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Augusta, Georgia

John L. Freeman, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Bainbridge, Georgia

Erica R. Brown, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

Erica E. Farmer, Education Specialist Teacher Leadership

Amanda N. Gossett Master of Education, Early Childhood Education

Heather R. Vickers, Bachelor of Science, Secondary English

Kevin L. Dew, Bachelor of Science, Nursing

 

Baxley, Georgia

Linton B. Deloach, Associate of Science, Law Enforcement

 

Bethlehem, Georgia

Joy L. Miller, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Blakely, Georgia

Michelle Mock, Bachelor of Science, Nursing

 

Boston, Georgia

Madison B. Everett, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Revana Mills, Bachelor of Science, Nursing

Harley L. Tanner, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Brunswick, Georgia

Brian K. Scott, Associate of Science, Law Enforcement

 

Buchanan, Georgia

Jemirra B. Hammock, Master of Education, Curriculum and Instruction

Nakeesha S. Stroud, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Buford, Georgia

Hannah M. Norwood, Master of Education, Curriculum and Instruction

Yolanda Suarez Del Real, Master of Education, Curriculum and Instruction

Gary Wade, Associate of Science, Law Enforcement

 

Byron, Georgia

James Edward Hinton, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Cairo, Georgia

Cherelle Lakisha Anderson, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Tracie Stewart Asbell, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Lynlee G. Barrett, Master of Education, Curriculum and Instruction

Kathleen E. Bass, Bachelor of Science, Secondary English (Cum Laude)

Jessica Turner Brown, Bachelor of Science, Nursing (Cum Laude)

Candace M. Childs, Master of Education, Early Childhood Education

Paul M. Coleman, Bachelor of Science, Middle Grades Mathematics

Kristen D. Garland, Bachelor of Social Work

Noah W. Hasty, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Jimmy Lee Rollins, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Rachel O. Sellars, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Wilbert Young, Bachelor of Science Business Administration

Juana Lynn Stewart, Bachelor of Science, Nursing

 

Camilla, Georgia

Terri L. Brooks, Bachelor of Science, Criminal Justice

Brian M. Cox, Bachelor of Science, Criminal Justice

James S. Womack, Master of Business Administration

 

Canton, Georgia

Emily A. Heath, Master of Education, Teacher Leadership

 

Carrollton, Georgia

Christopher G. Wigginton, Bachelor of Science, Criminal Justice

Centerville, Georgia

Betty Ann Cody, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Cleveland, Georgia

Steven R. London, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Climax, Georgia

Bethany Marie Martins, Bachelor of Science, Nursing

Revonn Miller Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Patricia L. Taunton, Master of Education, Teacher Leadership

 

Clyo, Georgia

Taylor J. Rines, Bachelor of Science, Business Administration

 

College Park, Georgia

Vonetta D. Williams, Master of Education, Early Childhood Education

 

Colquitt, Georgia

April Brown, Bachelor of Science, Early Childhood Education (Magna Cum Laude)

Allison E. Josey, Bachelor of Science Nursing

 

Columbus, Georgia

Shaunice S. Bennett Bachelor of Science Interdisciplinary Studies

Timothy D. Sales Bachelor of Science Criminal Justice

 

Conyers, Georgia

Gina T. Chaplin, Education Specialist, Teacher Leadership

Dornalie L. Henry-Antoine, Master of Education, Curriculum and Instruction

Beth B. Zahand, Master of Education, Early Childhood Education

 

Coolidge, Georgia

Aubrey N. Baker, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Teresa H. Carver, Education Specialist, Teacher Leadership

Christa J. Graham, Master of Education, Secondary Mathematics

 

Cordele, Georgia

Talithia N. Bryant, Associate of Science, Law Enforcement

 

Cumming, Georgia

Katelyn M. Radick, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Dacula, Georgia

Philip Bollier, Education Specialist, Teacher Leadership

Jill L. Davis, Education Specialist, Teacher Leadership

Kathryn R. Malone, Master of Education, Curriculum and Instruction

Danielle Matzick, Master of Education, Secondary Mathematics

Christy J. Mullen, Master of Education, Secondary Mathematics

Loren L. Purvis, Master of Education, Curriculum and Instruction

Jabruan L. Riley, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Dalton, Georgia

Amber M. Lebron, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Decatur, Georgia

Janay C. Wilson, Master of Education, Secondary Mathematics

 

Douglasville, Georgia

Zephinah M. Barney. Bachelor of Science. Psychology

Nikki S. Corn, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

Monica L. Reed, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Duluth, Georgia

Richard E. Drukman, Master of Education, Middle Grades Mathematics

Sonia Henson, Master of Education, Middle Grades Mathematics

LaToya Marie Simmons, Bachelor of Science, Psychology

 

Dunwoody, Georgia

Marcus C. North, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

East Point, Georgia

Tierannye T. Moore, Master of Education, Curriculum and Instruction

RaeChelle Y. Myers, Master of Education, Early Childhood Education

 

Eatonton, Georgia

Jennifer H. Lewis, Master of Education Early Childhood Education

 

Edison, Georgia

Deborah C. Ingram, Bachelor of Science Nursing

 

Fayetteville, Georgia

Laura A. Chaffin, Master of Education Secondary Mathematics

Katherine E. Turner, Master of Education Secondary Mathematics

 

Flowery Branch, Georgia

Craig D. Jones, Education Specialist, Teacher Leadership

Kelly A. Sloan, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Forsyth, Georgia

Aaron Chase Hallman, Bachelor of Science Criminal Justice (Cum Laude)

 

Gainesville, Georgia

Abby E. Griffin, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Nancy J. Wine, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Griffin, Georgia

Deborah A. Hancock, Education Specialist, Teacher Leadership

Whitney S. Sullivan, Master of Education, Early Childhood Education

 

Hahira, Georgia

Christina Braddy, Bachelor of Science, Nursing

Catina L. Dudley, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Lisa D. Fletcher, Master of Education, Curriculum and Instruction

Catherine Elizabeth Jones, Bachelor of Science, Nursing

Megan Wilson, Master of Education, Secondary Mathematics

 

Hampton, Georgia

Debbra E. Davis-Shittu, Education Specialist, Teacher Leadership

Robyn H. Marable, Education Specialist, Teacher Leadership

Tracey A. Woods, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Hazlehurst, Georgia

Shayla M. Austin, Associate of Science, Law Enforcement

 

Hinesville, Georgia

Aleecia T. Futch, Associate of Arts, Liberal Studies

Kenisha Crapp, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Hiram, Georgia

Nichole Cancer, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Iron City, Georgia

Jennifer D. Green, Master of Education, Early Childhood Education

 

Jonesboro, Georgia

Curtis L. Averhart, Associate of Science, Law Enforcement

Cassandra C. Barlow, Master of Education, Curriculum and Instruction

Adrione N. Council, Education Specialist, Teacher Leadership

Roderick C. Craft, Master of Education, Curriculum and Instruction

Crystal C. Haines, Education Specialist, Teacher Leadership

Monica T. Jones, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Kennesaw, Georgia

Kristen G. Garrett, Master of Education, Curriculum and Instruction

Jennifer K. Hellman, Education Specialist, Teacher Leadership

Pamela D. Mehr, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

LaFayette, Georgia

Heather N. Peppers, Bachelor of Science, Secondary Mathematics

 

Lake Park, Georgia

Amy C. Boutwell, Master of Business Administration

Detrice R. Dean, Bachelor of Science, Psychology

Angela K. Sowell, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Lakeland, Georgia

Stephanie M. Hauser, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Lawrenceville, Georgia

Angelia R. Payne, Master of Education, Curriculum and Instruction

Adonai P Rogers, Bachelor of Science, Biology

Laurie A. Sawyer, Master of Education, Curriculum and Instruction

Alexis C White, Master of Education, Teacher Leadership

Tamika D. Williams, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Leesburg, Georgia

Felicia A. Frazier, Bachelor of Science, Nursing

Andrea J. Kromminga, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Tiffani N. Miller, Bachelor of Science, Psychology (Summa Cum Laude)

Patrick L. Smith, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Lilburn, Georgia

Ruchita Patel, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

 

Lithia Springs, Georgia

Crystal D. Jackson, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

 

Lithonia, Georgia

Keesha L. Nixon, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Cencera N. Willis, Master of Education, Early Childhood Education

 

Locust Grove, Georgia

Esli H Patterson, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Lula, Georgia

Michael A. Myers, Bachelor of Science, Criminal Justice (Cum Laude)

 

Macon, Georgia

Meredith P. Whitaker, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

 

Marietta, Georgia

Katie S Behrens, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

McRae, Georgia

Joseph Burnette, Bachelor of Science, Criminal Justice

Willie Hollie, Associate of Science, Law Enforcement

 

McDonough, Georgia

Kenyatta G. Anderson, Education Specialist, Teacher Leadership

Nola F. Bowden, Master of Education, Early Childhood Education

Brianna A. Coleman, Master of Education, Curriculum and Instruction

Leigh A. Cook, Master of Education, Curriculum and Instruction

Ashley Green, Master of Education, Curriculum and Instruction

Tammy Turner, Master of Education, Early Childhood Education

Lori M. Vincent, Master of Education, Secondary English

 

Meigs, Georgia

Kaley Clark, Master of Business Administration

Kristi N. Willis, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Moultrie, Georgia

Julie Harrell, Master of Education, Early Childhood Education

Harrison G. Isaacs, Bachelor of Science, Business Administration (Summa Cum Laude)

Brittany D. Marshall, Associate of Science Law Enforcement

Savannah I. Richardson, Bachelor of Science, Secondary Mathematics (Summa Cum Laude)

Daphne A. Stitely, Bachelor of Science, Nursing

Roy L. Stripling, Bachelor of Science, Business Administration

Towanda Genell Zackery, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Mount Airy, Georgia

Karen Leigh Wilbanks, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

 

Murrayville, Georgia

Charles A. Sea, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Naylor, Georgia

William Christopher Carter, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Newnan, Georgia

Ashley M. Ellis, Master of Education, Secondary Mathematics

 

Norman Park, Georgia

James Eli Ellis, Associate of Science, Law Enforcement

 

Oakwood, Georgia

Michelle R. Street, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Ochlocknee, Georgia

Cody Wayne Carnline, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Pamela G. Schminky, Master of Science, Nursing

Kanecia C. Thomas, Bachelor of Social Work

Sharon E Vonier, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Joi K. Whitaker, Bachelor of Social Work

 

Oglethorpe, Georgia

Gregory R. McLaughlin, Associate of Science, Law Enforcement

 

Pavo, Georgia

Leslie A. Cooper, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

Jessie Robert Tindell, Bachelor of Science, Nursing

 

Pelham, Georgia

Jennifer L. Cromer, Bachelor of Science, Nursing

Amber N. Humphries, Master of Education, Early Childhood Education

Samantha L. Leverette, Bachelor of Science, Early Childhood Education (Cum Laude)

Savannah Lynn Swilley, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Heather B. Barfield, Bachelor of Science, Nursing

 

Quitman, Georgia

Sophia D. Duncan Bachelor of Science, Business Administration (Cum Laude)

Delphanie S. McGhee, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Ringold, Georgia

Ashley Ellene Thiers, Master of Science in Nursing and Master of Business Administration (Dual Degree)

 

Riverdale, Georgia

Fatmata Conteh, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

Florence Owoeye, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Daisha M. Taylor, Master of Education, Curriculum and Instruction

Doreen R. Wilson, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Rome, Georgia

Kristen N. Bruner, Master of Education, Secondary Mathematics

Ashton L. Martin, Bachelor of Science, Criminal Justice

Ronnie J. Waddell, Master of Education, Early Childhood Education

 

Savannah, Georgia

John W. Cheek, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Smyrna, Georgia

Yesenia Visoso, Master of Education, Early Childhood Education

 

Snellville, Georgia

Siraj H. Silga, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

David P. Thompson, Master of Education, Secondary English

 

Stockbridge, Georgia

Candice T. Clay, Education Specialist, Teacher Leadership

TuyetMai Pham, Master of Education, Secondary Mathematics

 

Suwanee, Georgia

Kimberly F. Jones, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Sylvester, Georgia

Katie L. Denny, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

 

Temple, Georgia

Dominique Michelle Swilley, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

 

Thomasville, Georgia

Emily Beeson, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Amy Lynn Brogan, Bachelor of Science, Nursing (Magna Cum Laude)

Mathew D. Buckman, Associate of Arts, Liberal Studies

Catherine A. Cline, Master of Science, Nursing

Jacob T. Cone, Associate of Arts, Liberal Studies

Ryan W. Cullivan, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Tonya Elaine Dupree, Associate of Arts, Liberal Studies

Joshua Scott Getz, Associate of Science, Law Enforcement

Jermaine J. Green, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Dustin Matthew Greene, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Bethany L. Hayes, Master of Education, Curriculum and Instruction

Kaley Jackson, Bachelor of Science, Nursing  

Adrianna K. Johnson, Bachelor of Science, Business Administration

Mary A. Johnson, Bachelor of Science, Nursing  

Edward K. Lee, Bachelor of Science, Business Administration

Tempestt J. Lyles, Associate of Arts, Liberal Studies

Michael J. McCullough, Bachelor of Science, Criminal Justice

Haley G. Mitchell, Bachelor of Science, Nursing  

Madison A. Morn, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Cherie Lynn Pace, Associate of Arts, Liberal Studies

Mary M. Pierce, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

Antonio Rodriguez Frias, Bachelor of Science, Business Administration

Joy W. Salter, Master of Science, Nursing

James Travis Williams, Bachelor of Science, Business Administration

Lativia D. Arrington, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Samantha Diaz, Bachelor of Science, Criminal Justice

Nicole Shanell Ellis, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Penny Electa Gaskins, Associate of Arts, Liberal Studies

Gloria Ann Gonzalez, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Donna K. Johnson, Master of Business Administration 

Elizabeth Lathrop Lybrook, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Keith T. Thomas, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Angelita A. Wyche, Bachelor of Science, Nursing  

 

Thomson, Georgia

Karl Dewitt Fort, Associate of Science, Law Enforcement

 

Tucker, Georgia

Jennifer T. Beaty, Master of Education, Curriculum and Instruction

LaToya L. Burse, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

Ty Ty, Georgia

Leon E Brunty, Bachelor of Science, Rehabilitation Studies (Magna Cum Laude)

 

Unadilla, Georgia

Lisa A. Edwards, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Valdosta, Georgia

Laura M Brehm, Master of Education, Secondary Mathematics

Ashley M. Chapman, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Nora K. Eakin, Master of Education, Secondary Mathematics

Jason R. Fletcher, Bachelor of Science, Psychology

Charles D. Klingemann, Associate of Science, Law Enforcement

Tosha Sanders, Bachelor of Social Work

Carla R. Terrell, Bachelor of Science Nursing

Myrna I. Torres, Master of Education, Secondary Mathematics

Shelia D. Walker Master of Science Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Amy Whitehead, Master of Education Secondary Mathematics

Bobby L. Wilson, Master of Education, Secondary Mathematics

Shaknequa Pleas, Master of Science, Nursing

 

Warner Robins, Georgia

Brittney N. Allen, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Ciera Little, Bachelor of Social Work

Charlandaise V. Wooten, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

 

Waycross, Georgia

Siddhartha Wardhan, Bachelor of Science, Biology (Cum Laude)

 

Whigham, Georgia

Richard T. Brown, Master of Education, Middle Grades Mathematics

 

Winder, Georgia

Toni L. Foster, Education Specialist, Teacher Leadership

 

Woodstock, Georgia

Julia M.  Brown, Education Specialist, Teacher Leadership

Allyson F. Dobson, Master of Education, Curriculum and Instruction

Krystal Smeyres, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

FLORIDA

 

Apopka, Florida

Brittany L. Daniels, Bachelor of Science, Business Administration

 

Boynton Beach, Florida

Monica Yoo, Bachelor of Science, Psychology

 

Bristol, Florida

Kayla B. Johnson, Bachelor of Science, Biology

Ashley N. Sikes, Bachelor of Science, Biology (Cum Laude)

Kristen L. Whitfield, Bachelor of Science, Nursing (Magna Cum Laude)

 

Brooksville, Florida

Matthew P. Brady, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Clermont, Florida

Tucker Heath Ellis, Bachelor of Science, Business Administration

Dillon B. True, Bachelor of Science, Business Administration

 

Cocoa, Florida

Michael T. Lyons, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Crawfordville, Florida

Terri Jo Shiver, Bachelor of Social Work 

Amy R. Walker, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Deerfield, Florida

Shamari K. Josey, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

 

Edgewater, Florida

Jordan Anthony Sopotnick, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Gotha, Florida

Nicholas A. Riley, Bachelor of Science, Business Administration

 

Groveland, Florida

David L. Wood, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Hudson, Florida

 Jacob Thomas Schoonover, Bachelor of Science, Business Administration

 

Jacksonville, Florida

Charles A. Baker, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Frederick W. Cruess, Bachelor of Science, Business Administration

 

Largo, Florida

Samantha Ellyn Gilbert, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Lauderhill, Florida

Laura Cherranfant, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Live Oak, Florida

 Leonel Alvarez-Villalobos, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Longwood, Florida

Christen Taylor, Master of Business Administration 

 

Lynn Haven, Florida

Kathryn E. Lopes, Associate of Arts, Liberal Studies

James J. Nolan, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Madison, Florida

Teri H. Roessler, Master of Science, Nursing

 

McAlpin, Florida

Braxton Gregory Hicks, Bachelor of Science, Biology (Cum Laude)

 

Middleburg, Florida

Amber M. Davis, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

 

Midway, Florida

Natasha Strong, Bachelor of Social Work 

Wesiona D. Walker, Bachelor of Social Work 

 

Monticello, Florida

John Stephens, Master of Business Administration

 

Ocala, Florida

Jamie L. Haught, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Orlando, Florida

Codey M. Conway, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

John C. Jones, Bachelor of Science, Business Administration

Rachel Lopez, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Palm Coast, Florida

Samuel W. Colasanti, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Quincy, Florida

Cheryle J. Rahman, Bachelor of Social Work 

Angela D. Riles, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

 

Sanford, Florida

Sammie J. Edwards, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Dara M. Propst, Bachelor of Science, Biology

 

Seminole, Florida

Gabrielle A. Buxbaum, Associate of Arts, Liberal Studies

Megan M. Withrow, Associate of Arts, Liberal Studies

 

St. Johns, Florida

 Samuel Clement Catherwood, Bachelor of Science, Business Administration

 

Tallahassee, Florida

Raymond K. Appiah, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Jonathan B. Blasko, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Allison R. Castillo, Master of Science in Nursing-Master of Business Administration (Dual Degree)

Ian Collins, Bachelor of Social Work 

Teresa A. Connelly, Bachelor of Social Work 

Taylor J. Cooke, Bachelor of Science, Nursing

Riley C. Crandall, Bachelor of Science, Psychology

Cathy Dianne Davidson, Bachelor of Social Work (Magna Cum Laude)

Lashera Davis, Bachelor of Social Work 

Lydia O. Dennis, Bachelor of Social Work 

Sarah B. Hyde, Master of Education, Early Childhood Education

Kyra M. Jenkins, Master of Science, Nursing

Chassallon F. Jones, Bachelor of Social Work 

James A. Lemaire, Bachelor of Science, Criminal Justice

Kayla Mention, Bachelor of Social Work 

Rachel Messervy, Master of Science, Nursing

Judith Dorval Monpas, Master of Science, Nursing

Madison Sylvia Osterlund, Bachelor of Science, Biology

Caroline E. Parrish, Bachelor of Science, Psychology

Valerie L. Proctor, Bachelor of Social Work 

Tracy D. Rose, Master of Business Administration 

Kari A Ward, Bachelor of Science, Nursing

Dora Lee Williams, Bachelor of Social Work 

 

Tampa, Florida

Jonathan Lopez, Bachelor of Science, Business Administration

Joseph Lopez, Bachelor of Science, Business Administration

 

Trenton, Florida

Brent J. Slaughter, Master of Business Administration

 

Vero Beach, Florida

Torri Bethel, Bachelor of Science Interdisciplinary Studies

 

Wesley Chapel, Florida

Ermias Habte, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Winter Garden, Florida

Jenna L. O'Donoghue, Master of Education, Curriculum and Instruction

 

ALASKA

 

Anchorage, Alaska

Jessica L. Pretz, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

ALABAMA

 

Gardendale, Alabama

 Austin R. Gamble, Master of Business Administration

 

CALIFORNIA

 

Littlerock, California

Kylie Nicole Rawlins, Associate of Arts Liberal Studies

 

CONNECTICUT

 

Norwich, Connecticut

 Stacie Licata, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

INDIANA

 

Bedford, Indiana

Shandi Gerkin, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Goshen, Indiana

 Zoe R Baker-Bolden, Associate of Arts, Liberal Studies

 

NORTH CAROLINA

 

Greenville, North Carolina

Mary A. Carpenter, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

NEW JERSEY

 

Scotch Plains, New Jersey

 James T. Smith, Master of Business Administration 

 

OHIO

 

Cincinnati, Ohio

Rachel C. Jenkins, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

TEXAS

 

Dallas, Texas

 Kenneth E. Kelley, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

UTAH

 

North Ogden, Utah

Hayley Adams, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

VIRGINIA

 

Richmond, Virginia

Bethany T. McLaughlin, Master of Education, Secondary English

 

WISCONSIN

 

Baldwin, Wisconsin

Heidi L. Hinz, Bachelor of Science, Business Administration

 

WEST VIRGINIA

 

Falling Waters, West Virginia

Kacy Deneen, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

INTERNATIONAL

 

BERMUDA

 

Hamilton, Bermuda

Zayla S. Smith, Bachelor of Science, Business Administration

 

BRAZIL

 

Barueri, Brazil

Guilherme Rizzo de Aguiar Alves Henrique, Master of Business Administration

 

Porto Alegre, Brazil

Luciane Brandalise Wentz, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies (Cum Laude)

 

Rio de Janeiro, Brazil

Igor Vieira Dos Santos, Bachelor of Science, Business Administration

 

CANADA

 

Stoney, Canada

Brodie William McKinney, Bachelor of Science, Business Administration

 

CHINA 

 

GuangDong, ShenZhen, China

Qin Long, Bachelor of Science, Business Administration

 

COLOMBIA

 

Pasto, Colombia

Juan Jose Figueroa Aguirre, Bachelor of Science, Business Administration

 

FRANCE

 

Sonchamp, France

Estelle Rault, Associate of Arts, Liberal Studies

 

GERMANY

 

Ismaning, Germany

Severin D. Abt, Bachelor of Science, Business Administration (Cum Laude)

 

SWEDEN

 

Grimsas, Sweden

Anna Maria Louise Felixson, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies (Cum Laude)

 

UNITED KINGDOM

 

Bristol, United Kingdom

Jake M. Slocombe, Bachelor of Science, Business Administration (Magna Cum Laude)

 

Hertfordshire, United Kingdom

Jack C. Bailey, Master of Business Administration

 

Jersey, United Kingdom

Harrison Jack Steel, Master of Business Administration

 

St. Leonards, United Kingdom

Christopher Jonathan Cotton, Bachelor of Science, Psychology (Magna Cum Laude)

 

Stoke-on-Trent, United Kingdom

Josh M. Walford, Bachelor of Science, Business Administration

 

Swansea, United Kingdom

James Martin Taube, Bachelor of Science, Business Administration (Magna Cum Laude)

Education that Engages... Empowers... TRANSFORMS

nimblecmsan NTS product