Follow us on Facebook
Twitter
Current Students
Prospective Students
Faculty & Staff
Alumni
EmailEmail  PrintPrint  a a a

2016 Thomas University graduates announced

 A total of 378 students received associate, bachelor’s and master’s degrees during Thomas University’s annual Commencement ceremony held Saturday, May 7, on TU’s Main Campus. Bachelor’s degree students may earn the distinction of graduating Summa Cum Laude (3.9 cumulative GPA or higher), Magna Cum Laude (3.7 cumulative GPA or higher) or Cum Laude (3.5 cumulative GPA or higher). Associate of Arts degree honor graduates, indicated by the word “Honors” after their names, have a cumulative grade point average of 3.5 or higher.

 

GEORGIA

 

Adel, Georgia

Bobbie Hester, Master of Science, Nursing

Kayla Wall Parrish, Master of Education in Early Childhood Education

 

Alapaha, Georgia

Terresa Ann Dorsey, Bachelor of Science, Nursing

           

Albany, Georgia

David A. Hamilton, Associate of Science, Law Enforcement

Danielle Simone Horton, Bachelor of Science, Nursing

Talisha Denise Patterson, Bachelor of Social Work

Amanda M. Simpson, Associate of Science, Law Enforcement

Travis Wilson, Bachelor of Science, Nursing

Mattie O. Woodson, Bachelor of Science, Nursing

Shauntelle Gwenise Sheffield, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health-Addictions

           

Atlanta, Georgia

Gwendolyn Bryant, Master of Education in Early Childhood Education

Madison Rae Collier, Master of Education in Early Childhood Education

Lindsey Erwin, Master of Education in Early Childhood Education

Devan Jeffries, Master of Education in Early Childhood Education

Irving Monte' Reese, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Attapulgus, Georgia

Gabriela Velasquez, Bachelor of Science, Early Childhood Education Education

 

Austell, Georgia

Monica Michelle Moore, Master of Education in Middle Grades Education

Gregory Edward Mosley, Master of Education in Early Childhood Education

Enyinnaya Nnaemeka Onyeukwu, Master of Education in Secondary Education

 

Baconton, Georgia

Heather Michelle Rivera, Master of Education in Middle Grades Education

 

Bainbridge, Georgia

Mariah Lynne Avery, Bachelor of Arts, Humanities (Magna Cum Laude)

Anna Barber, Associate of Arts Liberal Studies, Honors

Brenda Betsey, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Jodi Brown, Master of Education in Secondary Education

C. Jill Hatcher-Heard, Master of Science, Nursing

Regina Roshonda Jackson, Bachelor of Science, Psychology (Magna Cum Laude)

Annie F. Salami, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Katherine Smith-Henry, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Tiffany Hand, Bachelor of Science, Rehabilitation Studies-Criminal Justice

 

Barnesville, Georgia

Pamela Raynelle Smith, Master of Education in Middle Grades Education

 

Barwick, Georgia

Ricardo Johnson, Bachelor of Science, Psychology

 

Boston, Georgia

Michelle Brinn, Master of Education in Early Childhood Education

Jessica Paige Thurman, Bachelor of Science, Nursing

 

Braselton, Georgia

Jeri M. Cook, Master of Education in Secondary Education

 

Brunswick, Georgia

Meagan Gill, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Tomio Oda, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Courtney Saunds, Bachelor of Science, Biology

 

Buford, Georgia

Jessica May, Master of Education in Secondary Education

 

Cairo, Georgia

Jeffrey Lee Carl Avery, Bachelor of Science, Biology-Environmental Science

Derrick Derrell Green, Bachelor of Science, Criminal Justice (Cum Laude)                                            

Arlene LaShea McCullough, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Katie Meissner, Bachelor of Science, Secondary Mathematics (Summa Cum Laude)

Becky Jo Miller, Bachelor of Science, Business Administration-Management

Jacinta Roan, Bachelor of Science, Early Childhood Education

Keyante Walton, Bachelor of Science, Nursing

Erica Williams, Master of Business Administration

Shawn Ray Woodward Master of Education in Early Childhood Education

 

Canton, Georgia

Teresa Ann Fisher, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

 

Carrollton, Georgia

Rachel Loftin, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

Ashley Nicole Smith, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

 

Cataula, Georgia

Alexandria Walter, Bachelor of Science, Biology-Environmental Science

 

Cedartown, Georgia

Robert Odom, Bachelor of Science, Criminal Justice (Cum Laude)

 

Chickamauga, Georgia

Randy Hicks, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Clarkesville, Georgia

Roberta Lynn Canup, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Cleveland, Georgia

Hannah Kay Fain, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Climax, Georgia

James Gary Thompson, Bachelor of Science, Nursing (Cum Laude)

 

Cochran, Georgia

Angela F. Sawyer, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

College Park, Georgia

Miriam Jackson, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Mark Orlando Smith, Master of Education in Middle Grades Education

 

Colquitt, Georgia

Oliveria Yolanda Crockett, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Lisa Gilbert, Bachelor of Science, Nursing

Kaley Elizabeth Givens  Master of Education in Early Childhood Education

Jessica Mobley, Bachelor of Science, Business Administration-Accounting (Magna Cum Laude)

Alisan Frasier Stewart, Bachelor of Science, Early Childhood Education Education

 

Columbus, Georgia

Michael Alexander Bush, Associate of Arts, Liberal Studies

Jessica Marie Calloway, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Conley, Georgia

Karen Louise Love, Master of Education in Early Childhood Education

 

Conyers, Georgia

Taylor N. Moser, Associate of Arts, Liberal Studies

Karen Paige, Master of Education in Early Childhood Education

 

Coolidge, Georgia

Bronwyn Salisa Gilbert, Associate of Arts, Liberal Studies

Laura Parkerson, Master of Education in Secondary Education

 

Cordele, Georgia

Jason Bruce Ellis, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

 

Covington, Georgia

Iyanna Alexander, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Chantal Eunice Winsome Hendrix, Master of Education in Middle Grades Education

 

Dacula, Georgia

Christina Onody, Master of Education in Early Childhood Education

 

Decatur, Georgia

Makeba Leonard Reid, Master of Education in Middle Grades Education

 

Donalsonville, Georgia

Shakedia W. Williams, Bachelor of Science, Nursing

 

Duluth, Georgia

Sonia Byers Henson, Master of Education in Middle Grades Education

 

Eastman, Georgia

Tifini Gilbert-King, Bachelor of Science, Criminal Justice (Cum Laude)

 

Eatonton, Georgia

Jamie Holliday Whittaker, Master of Education in Early Childhood Education

 

Ellaville, Georgia

Rodney Flynt, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

Shawn Lee Foltz, Bachelor of Science, Criminal Justice (Cum Laude)

 

Epworth, Georgia

Hilliary Lee Hutchison, Bachelor of Science, Nursing

 

Fairburn, Georgia

Kimberly Booker, Master of Science in Nursing-Master Business Administration Dual Degree

 

Fayetteville, Georgia

Bria Chante' Joyner-Williams, Bachelor of Science, Biology

 

Forsyth, Georgia

Tracy Lucear Mallory, Master of Education in Early Childhood Education

 

Garden City, Georgia

Sara-Ann Hartley, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Gordon, Georgia

Amy Fortner, Bachelor of Science, Criminal Justice (Cum Laude)

Janette A. Nihles, Bachelor of Science, Criminal Justice (Summa Cum Laude)

 

Gray, Georgia

Tara B. Robinson, Master of Education in Early Childhood Education

 

Griffin, Georgia

Adam C. Howell, Bachelor of Science, Criminal Justice (Cum Laude)

 

Harrison, Georgia

Stephanie Roberson, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling-Addictions

 

Hartwell, Georgia

James Teel, Bachelor of Science, Criminal Justice (Cum Laude)

 

Hawkinsville, Georgia

Lawrence Whittington, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

 

Hiawassee, Georgia

Janet R. Oliva, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

                       

Hinesville, Georgia

Donald Charles Harris, Jr., Master of Business Administration

 

Homerville, Georgia

Beverly Louise Smith, Master of Education in Early Childhood Education

 

Jonesboro, Georgia

Jessica Cari Anderson, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Taylor Britt, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Lakeland, Georgia

Karen C. Carter, Master of Education in Early Childhood Education

Emily Hunt, Master of Education in Early Childhood Education

Ashley Amanda Schade, Master of Education in Early Childhood Education

Jenna S. Bolling, Master of Education in Early Childhood Education

 

Lawrenceville, Georgia

Kimberlee M. Henderson, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Adonai Rogers, Bachelor of Science, Biology-Environmental Science

Sharon Scott, Master of Education in Middle Grades Education

Wendy Lynn Williams, Master of Education in Early Childhood Education

 

Leary, Georgia

Deborah Burkes Goodson, Master of Education in Secondary Education

Stephanie DeCarla Oliver, Master of Education in Early Childhood Education

 

Leesburg, Georgia

Carrie Aumsbaugh, Bachelor of Science, Nursing

Lakeysha S. Edwards, Bachelor of Science, Nursing

Jerry L. Jefferson, Bachelor of Science, Criminal Justice

Marcia Lemia Lane, Master of Education in Secondary Education

 

Lilburn, Georgia

Joseph Hudgins, Bachelor of Science, Criminal Justice (Summa Cum Laude)

Erica Millette, Master of Education in Secondary Education

 

Lithia Springs, Georgia

Eric Nakande, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Lithonia, Georgia

Nicole Lockett-Devoe, Master of Education in Early Childhood Education

Shinelle Donia-Deniece Murrell, Master of Education in Middle Grades Education

 

Lizella, Georgia

Johnny Bryan Gilmer, Master of Education in Secondary Education

JoAnna Lynne Jernigan, Master of Education in Early Childhood Education

 

Loganville, Georgia

Megan Hewitt Gayle, Master of Education in Secondary Education

Lauren B. Wascak, Master of Education in Secondary Education

 

Macon, Georgia

April Kendrah Dodson, Bachelor of Science, Criminal Justice

Tomeko Fuller, Master of Science, Nursing

Erica Nicole Jessup, Master of Education in Early Childhood Education

Tamikia Renee Johnson, Master of Education in Early Childhood Education

 

Marietta, Georgia

Joanne Cole, Master of Education in Secondary Education

Craig Denison, Master of Education in Secondary Education

John Fitzmayer, Bachelor of Science, Criminal Justice

Tiffany Hedrick, Master of Education in Early Childhood Education

Diane E. Hickey, Master of Education in Early Childhood Education

Christopher Eric Lane, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Kimberly Corcoran Lloyd, Master of Education in Early Childhood Education

Debra Clark O'Dell, Master of Education in Early Childhood Education

Rita D. Redmon, Master of Education in Early Childhood Education

Shay Plunkett Riggins, Master of Education in Early Childhood Education

Katie Hopkins, Master of Education in Early Childhood Education

 

McDonough, Georgia

Kimberly G. McPhee Master of Education in Early Childhood Education

 

Meigs, Georgia

Kirstern Nakenia James, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Metter, Georgia

Justin Phillip Wells, Bachelor of Science, Criminal Justice (Summa Cum Laude)

 

Milledgeville, Georgia

David Scott Goodwin, Associate of Science, Law Enforcement

Oliver Griffeth III, Master of Education in Secondary Education

Alicia Stewart Henderson, Master of Education in Early Childhood Education

 

Mineral Bluff, Georgia

Ann M. Ellis, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Magna Cum Laude)

 

Moultrie, Georgia

Kendra Jenkins, Master of Education in Early Childhood Education

Laura-Leigh Reynolds, Master of Education in Secondary Education

William Jared Sherrard, Master of Education in Middle Grades Education

Celia Aikens Thompson, Master of Education in Early Childhood Education

 

Nashville, Georgia

Whitney Leigh Browning, Master of Education in Early Childhood Education

April Anderson Chadwick, Master of Education in Early Childhood Education

Karen Knowles, Bachelor of Science, Nursing

Matthew Chad Nelms, Bachelor of Science, Nursing

 

Norcross, Georgia

Shakeita Davis, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

Chibuye E. Mwelwa, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Ochlocknee, Georgia

Richard Kennedy, Bachelor of Science, Nursing

 

Ocilla, Georgia

Jermaine White, Bachelor of Science, Criminal Justice (Summa Cum Laude)

 

Pelham, Georgia

La'Tarrell C. Backey, Bachelor of Science, Psychology

Alissa J. Blakely, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Alice D. Edwards, Master of Education in Early Childhood Education

Gabriell Johnson-Cameron, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies (Summa Cum Laude)

 

Perry, Georgia

Stephen Bostick, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Powder Springs, Georgia

Tisha Lowery, Master of Education in Early Childhood Education

 

Quitman, Georgia

Madeline Blair, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

William Olin Blair, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Cynthia M. Coulter, Master of Science, Nursing

 

Ray City, Georgia

Lindsey V. Young, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Kelly Leigh Phillips, Bachelor of Science, Nursing

 

Rockmart, Georgia

Hannah Bowman, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

 

Roswell, Georgia

Sonja Beasley, Master of Education in Early Childhood Education

 

Royston, Georgia

Teryn Banks, Bachelor of Science, Nursing

 

Savannah, Georgia

Guy Thomas Buck, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

 

Snellville, Georgia

Aynalem Telelew Awoke, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Yonas Habte, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Alemtsehay Kiros Yebiyo, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Social Circle, Georgia

Robert Vaughn Watts, Bachelor of Science, Criminal Justice (Summa Cum Laude)

 

Sparta, Georgia

Tarsha L. Harris, Bachelor of Science, Criminal Justice

Tonya Baker Robbins, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Stockbridge, Georgia

Kalonda A. Gatson, Master of Education in Early Childhood Education

Deborah Faye Shaw, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Stone Mountain, Georgia

Kendrick Carter, Jr., Associate of Arts, Liberal Studies

Sarah-Lul Issack, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

Fartuna Omar, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)

Edwina Taylor, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Sycamore, Georgia

Winfred Dowdy, Jr., Associate of Science, Law Enforcement

 

Temple, Georgia

Vanessa Tammy Bryant Young, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling-Addictions 

 

Thomasville, Georgia

Karla Loresa Abrams, Associate of Arts, Liberal Studies

Leslie Denise Aracri, Master of Education in Early Childhood Education

Jocelyn Michelle Baker, Bachelor of Science, Rehabilitation Studies-Criminal Justice

Jason Shaun Berry, Associate of Arts, Liberal Studies

Beryl B. Blake, Bachelor of Social Work

Monika Bowdry, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Stephanie Baety Cason, Master of Science in Nursing-Master of Business Administration Dual Degree

Sharon Marie Davis, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Mary Dawson, Associate of Science, Law Enforcement

Alyssa Denton, Bachelor of Science, Biology

Glenda Laverne Diaz, Master of Science in Nursing-Master of Business Administration Dual Degree

Kelli D. Dorminey, Master of Education in Early Childhood Education

Courtney Brianna Edwards, Bachelor of Science, Criminal Justice

Myah Patrice Engram, Bachelor of Science, Biology

Lynnette D. Fykes, Master of Education in Early Childhood Education

Pamela S. Garner-Miles, Master of Education in Secondary Education

Shakeria Aliyah Gathers, Associate of Arts, Liberal Studies

Dylan Groves, Bachelor of Science, Criminal Justice

Megan Jordan Harding, Associate of Arts, Liberal Studies

Brittany J. Harris, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

Jennifer Hernandez, Bachelor of Science, Biology

Bryan E. Howell, Master of Business Administration

Hillary Ginger Huckans, Bachelor of Science, Nursing (Cum Laude)

Felton Diabula Ivey, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Kayla Jordon, Master of Education in Middle Grades Education

Candice Jatoya Kemp, Bachelor of Science, Nursing

Ashley Knight, Bachelor of Science, Early Childhood Education

Paige Racheal Knuckles, Associate of Arts, Liberal Studies

Debra Loy Lasseter, Master of Education in Middle Grades Education

Jennifer King Lester, Bachelor of Science, Early Childhood Education (Cum Laude)

Wanda Lovejoy, Bachelor of Social Work

Christine Lyons, Master of Business Administration-Human Resources

Stanley Bernard McBride, Bachelor of Science, Business Administration-Management

Ciasha Tiamiara Metcalf, Associate of Arts, Liberal Studies

Meggin Van Hook Nix, Master of Education in Middle Grades Education

James Robert Ouzts, Associate of Arts, Liberal Studies

Joshua Adam Owens, Bachelor of Science, Criminal Justice (Magna Cum Laude)

Rachel Ann Parker, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Cynthia Lea Passmore, Bachelor of Science, Criminal Justice

Patrick L. Ramdial, Bachelor of Science, Business Administration-Management (Cum Laude)

Mary Patricia Rich, Bachelor of Science, Nursing

Kristen Powers Sculley, Associate of Arts, Liberal Studies

Kathryn Rayburn Singletary, Master of Science, Nursing

Joy Kathleen Slaughter, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Rebekah Claire Smith, Associate of Arts, Liberal Studies           (Honors)

Adonis Lamar Smith, Bachelor of Science, Business Administration-Management

Alethia C. Stephens, Bachelor of Science, Nursing

Charemel Stewart, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Terrica Latrice Stewart, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Anastasija Stone, Bachelor of Science, Business Administration-Accounting

Julie Suite, Bachelor of Science, Nursing

Leslie Ann Swords, Bachelor of Science, Nursing (Magna Cum Laude)

Karen Whitfield Sykes, Master of Education in Early Childhood Education

Joy Tatyana-Nicole Tims, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Ja'Miracle Robertnique Tims, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Zenobia Nechea Turner, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Austin Ward Walter, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

Caroline Anne Weeks, Associate of Arts, Liberal Studies

Kimberly Woodworth, Bachelor of Science, Biology (Cum Laude)

Jennifer A. Davis, Master of Business Administration-Human Resources

Meryl Shanta Turnipseed, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Thomson, Georgia

Karl D. Fort, Associate of Science, Law Enforcement

 

Tifton, Georgia

Shana R. Hester, Master of Education in Early Childhood Education

Eryn Kelly, Associate of Arts, Liberal Studies

LeAnn C. Pritchett, Bachelor of Science, Nursing

Jessica Rentz, Master of Education in Secondary Education

Carrie Givens Rowland, Master of Education in Secondary Education

Randy Nelson Sellars, Master of Education in Secondary Education

 

Toccoa, Georgia

Sammy A. Feaster, Associate of Science, Law Enforcement

 

Ty Ty, Georgia

Stephanie Sapp, Master of Education in Secondary Education

 

Valdosta, Georgia

Drimalyn C. Burgman, Bachelor of Science, Nursing

Shavonda Hardnett, Bachelor of Science, Nursing

Tarshu Herring, Bachelor of Science, Nursing

Bernadette N. Martelle, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Dusty L. West, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling-Addictions       

Lisa B. Williams, Master of Science, Rehabilitation Counseling-General

Marjorie Tiffany, Master of Science in Nursing-Master of Business Administration Dual Degree

 

Waycross, Georgia

Mary Michelle Inman, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Whigham, Georgia

Christine Cox, Master of Education in Early Childhood Education

Jeremy Crosby, Bachelor of Science, Criminal Justice

Hayley Sherie Knight, Bachelor of Science, Biology

Patricia Washpon, Bachelor of Science, Nursing

 

Winder, Georgia

Meagan Salter, Associate of Arts, Liberal Studies (Honors)

 

Woodstock, Georgia

Amanda Allie, Master of Education in Early Childhood Education

Abby Manning Sandlin, Master of Education in Early Childhood Education

 

Wray, Georgia

Janice White, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

ALABAMA

 

Citronellle, Alabama

Mackenzie Kim Dolan, Bachelor of Science, Psychology           

 

CALIFORNIA

 

Carmichael, California

Teresa Lynn Wilson, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

El Cerrito, California

John Ochoa, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science (Cum Laude)     

 

FLORIDA      

 

Alachua, Florida

Alejandro Eusebio Segarra, Bachelor of Social Work

 

Bascom, Florida

Emily Camille Bennett, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Blountstown, Florida

Anna Maria Everett, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Boca Raton, Florida

Joseph Kampfer, Bachelor of Science, Business Administration-Management

 

Bristol, Florida

Kayla Johnson, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Callahan, Florida

Cameron West, Bachelor of Science, Business Administration-Management                             

 

Chipley, Florida

Chelsea Carter, Bachelor of Science, Psychology           

 

Crawfordville, Florida

David Stone Cowie, Jr., Bachelor of Science, Business Administration-Management                                         

Micah Gray, Associate of Arts, Liberal Studies, Honors

 

Eustis, Florida

Austin Corbitt, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Gibsonton, Florida

Comeco Mourning, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Groveland, Florida

Mason McQuaig, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Jacksonville, Florida

Katy Cameron Clay, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Keystone Heights, Florida

Cory Ryan Stovall, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Lake Mary, Florida

Richard Neal Hunter, Bachelor of Science, Business Administration-Accounting

 

Lake Worth, Florida

Alexandra Leegh VanWagner, Bachelor of Science, Biology

 

Lakeland, Florida

Jeffrey Thorndike, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Lawtey, Florida

Tyler Paul Yowell, Bachelor of Science, Business Administration-Management

 

Lutz, Florida

Andrea Roman, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Miami, Florida

Juan David Hernandez, Bachelor of Science, Business Administration-Management

 

Midway, Florida

Julie Louise Hanowell, Master of Education in Secondary Education

 

Miramar, Florida

Shakir Jarrett, Associate of Arts, Liberal Studies

 

Monticello, Florida

Kyle Clinton Goller, Bachelor of Science, Business Administration-Management

Charles Tyler Jackson, Bachelor of Science, Biology (Summa Cum Laude)

 

Orange Park, Florida

Christina C. Burden, Bachelor of Science, Criminal Justice

 

Oviedo, Florida

Amanda Ortiz, Associate of Arts, Liberal Studies, Honors

 

Oxford, Florida

Kenneth Garrett Hurst, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Palm Coast, Florida

Zach Tutak, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

Panama City, Florida

James D. Clutch, Bachelor of Science, Biology-Environmental Science

 

Perry, Florida

Heather Michelle Barton, Bachelor of Science, Nursing

Terri Beth Ellison, Bachelor of Science, Nursing (Cum Laude)

 

Port Richey, Florida

Allison Thomas, Bachelor of Arts, Humanities

           

Quincy, Florida

Jacqueline D. Davis, Bachelor of Science, Nursing  

Leah S. Moody, Bachelor of Science, Nursing                           

Destini Nicole Peoples, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Andrea Jamaal Robinson, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies, Sports Studies

 

Sebastian, Florida

Andrew Joseph Berg, Bachelor of Science, Business Administration-Accounting (Summa Cum Laude)

 

Sebring, Florida

Danielle Lower, Bachelor of Science, Biology (Summa Cum Laude)

 

Sneads, Florida

Felisa P. McQueen-Lawson, Bachelor of Science, Nursing

 

St. Petersburg, Florida

Jessica Blair Johnson, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Tallahasse, Florida

Chandler Mikel Seay, Bachelor of Science, Business Administration-Marketing 

David Astudillo, Bachelor of Science, Business Administration-Management (Magna Cum Laude)

Kristel Natasha Avilus, Bachelor of Social Work           

Laura Elizabeth Balkcom, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Sarah Bishop, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Brittany Nicole Blasko, Associate of Arts, Liberal Studies, Honors

Josh Bruijn, Master of Business Administration

Rachel C. Busby-Drewek, Bachelor of Science, Nursing

Daniel J. Courson, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Cheryl French, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Ronald John Gainey, Master of Business Administration

Jacqueline Garvey, Master of Science, Nursing

Mary E. Graham, Bachelor of Social Work

Annabel Hardesty, Bachelor of Science, Nursing

Alasha Chenise Keels, Bachelor of Science, Nursing

Laura Beth Kelly, Bachelor of Social Work

Kristin Elizabeth McAnally, Bachelor of Science, Biology -Environmental Science

Logan O'Byrne, Bachelor of Science, Business Administration-Accounting (Cum Laude)

Kami Orton, Bachelor of Social Work

Victoria Arogeme Salau, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

Karen M. Silsbee, Bachelor of Science, Psychology (Cum Laude)

Treva Southern-Merlau, Bachelor of Social Work (Cum Laude)

Shaina L. Timmons, Associate of Arts, Liberal Studies

Amber Genae Tribue, Bachelor of Social Work

Arnica Whitfield, Bachelor of Social Work

Jessica M. Williams, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

Delores Young-Hayes, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Trinity, Florida

Jordan Patton, Bachelor of Science, Early Childhood Education

 

Wewahitchka, Florida

Benjamin Hunter McDaniel, Bachelor of Science, Business Administration-Management

 

Winter Haven, Florida

Abraham Maldonado, Bachelor of Science, Business Administration-Accounting

 

ILLINOIS

 

Chicago, Illinois

Victoria Hudson, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

MAINE

 

Pittsfield, Maine

Kyle A. Gilson, Master of Science Rehabilitation Counseling-Human Resource Management

 

MARYLAND

 

Owings Mills, Maryland

Jessica D. Schrote, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

NEW JERSEY

 

Clayton, New Jersey    

Linda Jewell Ritchie, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

Plainfield, New Jersey

Brashey Ali, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

 

NEW YORK

 

Horseheads, New York

Michael J. Barton, Associate of Science, Law Enforcement

 

VIRGINIA

 

Chesterfield, Virginia

Gina Marie Ragans, Master of Business Administration

 

WASHINGTON

 

Olympia, Washington

Alisha Knighton, Bachelor of Science, Medical Laboratory Science

 

Spanaway, Washington

Tia Sanders, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

WISCONSIN

 

Madison, Wisconsin

Jessica Sailor, Master of Science, Clinical Rehabilitation & Mental Health Counseling

 

INTERNATIONAL

 

Brazil

 

Brasilia, Brazil

Renata Poncio Peixoto, Master of Business Administration

 

Santana de Parnaiba, Brazil

Guilherme Rizzo de A.A. Henrique, Bachelor of Science, Business Administration-Management

 

Peoples Republic of China

 

Fuzhou, Fujian, Peoples Republic of China

Zhao Yunyi, Master of Business Administration

 

Goulon, Fuzhou, Peoples Republic of China

Fu Jiawei, Master of Business Administration

 

Putian, Fujian, Peoples Republic of China

Huang Lihua, Master of Business Administration

 

Qing Dao, Peoples Republic of China

Wu Zhiyu, Master of Business Administration

 

Shishi, Fujian, Peoples Republic of China

Cai Huamou, Master of Business Administration

 

Tian Jin, Peoples Republic of China

Shuaitian Tian Ding, Master of Business Administration

 

Xiamen, Fujian, Peoples Republic of China

Yan Li Juan, Master of Business Administration

Ruofan Lan, Master of Business Administration

Huang Zuhong, Master of Business Administration                  

Du Yiyan, Master of Business Administration

Yang Yuwei, Master of Business Administration          

 

Wuxi City, Jiangsu, Peoples Republic of China

Fan Haoran, Master of Business Administration

 

Yuzhous, Henan, Peoples Republic of China

Wang Jingjing, Master of Business Administration

 

Sweden

 

Gothenburg, Sweden

Eric Persson, Bachelor of Science, Business Administration-Management (Magna Cum Laude)

 

Kullavik, Sweden

Jessica Thunberg, Master of Business Administration-Human Resources

 

United Kingdom

 

Huddersfield, United Kingdom

Angus Michael Cox, Bachelor of Science, Business Administration-Marketing

 

Oxfordshire, England, United Kingdom

Adam Fecher, Associate of Arts, Liberal Studies

Lyle Gifford, Bachelor of Science, Business Administration-Management (Cum Laude)

 

Prestom, United Kingdom

James Fletcher, Bachelor of Science, Psychology

Education that Engages... Empowers... TRANSFORMS

nimblecmsan NTS product